" Takie będą Rzeczypospolite, jakie młodzieży chowanie"
 
Szkoła posiada pracownię komputerową i centrum multimedialne współfinansowane przez Europejski Fundusz Społeczny


Dzisiaj jest wtorek
25-10-2016

Użytkownik:
anonimowy
Wydarzenia

"10 ZASAD BEZPIECZNYCH WAKACJI"
 1. Okres wakacji to czas wyjazdów turystycznych. Wakacje umożliwiają zawieranie nowych znajomości sprzyjających często przypadkowym kontaktom seksualnym, które zwiększają ryzyko zakażenia wirusem HIV.
 2. Alkohol i narkotyki prowadzą do zagrożenia zdrowia a nawet życia, ponadto mogą sprawić, że staniesz się ofiarą lub sprawcą aktów przemocy.
 3. Pamiętaj, zawsze i wszędzie pilnuj swoich napojów - przypadki dosypywania i dolewania różnych specyfików są coraz częstsze. Po takich substancjach łatwo możesz stracić samokontrolę.
 4. Dbaj o higienę osobistą.
 5. Korzystaj tylko z kąpielisk odpowiednio zorganizowanych. Mimo, że umiesz pływać, nie przeceniaj swoich umiejętności.
 6. Zachowaj umiar w przebywaniu na słońcu - noś nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, stosuj kremy z flirtami ochronnymi.
 7. Noś odpowiednią odzież w lesie zakrywającą jak najwięcej części ciała. Po wizycie w lesie dokładnie obejrzyj całe ciało. Jeżeli zauważysz kleszcza, natychmiast delikatnie go usuń.
 8. Nie przechowuj poza lodówką środków spożywczych łatwo ulegających zepsuciu (ciastek z kremem, jogurtów, kefirów, serków, wędlin) - może spowodować to wystąpienie zatrucia pokarmowego. Zabezpiecz żywność przed owadami.
 9. Prowadź i propaguj zdrowy styl życia - odżywiaj się racjonalnie, bądź aktywny ruchowo, dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych.
 10. Przebywając na wakacjach w swoim postępowaniu kieruj się zdrowym rozsądkiem.
Na podstawie Państowego Inspektora Sanitarnego w Łodzi

Grupa GANG KICKERZ CREW i "RÓB TO CO KOCHASZ"
Nasza szkoła w tym roku przyłączyła się do akcji społecznej zorganizowanej przez rapera Arkadio. Poniżej cytujemy wypowiedź Arkadio wyjaśniającą, na czym ta akcja polega. "... jest ona skierowana głównie do Was - młodych ludzi. Chcemy zachęcić Was, żebyście w swoich wyborach przyszłej pracy i kierunków studiów kierowali się swoimi talentami i pasją, a nie oczekiwaniami środowiska, sondażami lub modami. Każdy człowiek ma talent i chcemy, żebyście wiedzieli, że naprawdę można w życiu robić to, co się kocha, żyć z tego, a dzięki temu być szczęśliwym". Akcję wspierają: Kamil Bednarek, CeZik, Aleksander Beta (Mistrz polski JUDO) i Dominika Staniewicz (dorada zawodowy). W tym roku szkolnym już drugi raz gościliśmy młode osoby, które oprócz pracy czy szkoły realizują swoją pasję - taniec bboying. Na zaproszenie odpowiedziała grupa GANG KICKERZ CREW z naszego miasta. Chłopaki zaprezentowali podstawowe kroki bboingu oraz krótki występ. Widzowie, czyli kl. I TI, II TI, II TM mogli spróbować swych sił w tym specyficznym tańcu.


Pierwsze miejsce w Powiatowym Konkursie Historycznym
W dniu 28 kwietnia 2014 roku w Zgierzu miał miejsce II Powiatowy Konkurs Historyczny dla szkół ponadgimnazjalnych. Podczas Konkursu uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu II wojny światowej. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Artur Grzeszkiewicz (3TO), Emil Krzepiński (2TEH) i Dominik Kwiatkowski (2TEH). Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z pytaniami otwartymi, zamkniętymi, zawierającymi teksty źródłowe, mapy historyczne, ilustracje. Rozstrzygnięcie odbyło się 19 maja 2014 roku. Pierwsze miejsce zdobył Artur Grzeszkiewicz z liczbą 103,5 pkt., pokonując rywali o ponad 10 pkt.! Gratulujemy i życzymy zapału w zgłębianiu tajemnic historii!


WIOSENNIE W GROTNIKACH
Wolontariuszki naszej szkoły odwiedziły w maju dzieci z Domu Dziecka w Grotnikach. Tym razem dziewczyny udały się z maluchami na spacer do zaprzyjaźnionej stajni a następnie zorganizowały dzieciom zabawy oraz wspólne rysowanie. Nasze Wolontariuszki bardzo zaprzyjaźniły się z dziećmi. W Grotnikach ku wielkiej radości dzieci zamieszkały także rybki podarowane przez naszą uczennicę. Bardzo dziękujemy za kolejną ciekawą aktywność Koła Wolontariuszy.


"Matematyczne sukcesy"
W miesiącu kwietniu uczniowie naszej szkoły biorący udział w projekcie "Wspomaganie nauczania matematyki w Technikum w oparciu o nowoczesne technologie informacyjne" wzięli udział w 3 etapowej Olimpiadzie Matematycznej. Do pierwszego etapu w dniu 15.04.2014 r. przystąpiło 25 uczniów, którzy rozwiązywali specjalnie dla nich przygotowany test umieszczony na internetowej platformie. Spośród tych uczniów do drugiego etapu Olimpiady zakwalifikowało się 5 uczniów: Ania Kaczmarek, Joanna Makowska, Krzysztof Matusiewicz, Ania Walczak i Szymon Michalak. Uczniowie i nauczyciel prowadzący zajęcia -pani Anna Sroka oczekiwali na wyniki z niecierpliwością. Wielka była ich radość gdy okazało się , że - spośród 1200 uczniów z 40 techników z całej Polski biorących w Olimpiadzie - do ścisłego 20 osobowego do finału zakwalifikowało się dwóch uczniów: Ania Walczak i Krzysztof Matusiewicz. Finał odbył się 28 kwietnia na Politechnice Łódzkiej w formie pisemnej. Finaliści mieli do rozwiązania 10 zadań w ciągu 2 godzin. Krzysztof był pełen zapału (Ania z przyczyn obiektywnych nie mogła pojechać na Pł ) i starał się jak najlepiej rozwiązać zadania. Po krótkiej przerwie ogłoszono wyniki. Mimo że Krzysztof Matusiewicz z kl III TEH nie zajął jednego z trzech pierwszych premiowanych i-padami miejsc to i tak odniósł duży sukces - uzyskane przez niego 19 punktów dało mu doskonałą 4 lokatę. Serdecznie mu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na "matematycznych drogach".


Zakończenie roku klas IV
W dniu 25 kwietnia br. odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów technikum w zawodach: technik ekonomista, technik informatyk oraz technik obsługi turystycznej i technik mechanik. Na uroczystość przybyli liczni goście: Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego Pan Jacek Lipiński, Przedstawiciel Biura Poselskiego Pani Poseł na Sejm Agnieszki Hanajczyk – Cezary Duraj, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Aleksandrowie Pani Monika Stawicka, Wiceprezes Banku Spółdzielczego Pani Agnieszka Kwiatkowska, Naczelnik Wydziału Oświaty w Urzędzie Miejskim Pani Hanna Beda i inni. W uroczystości wzięli udział także rodzice absolwentów oraz przedstawiciele klas młodszych. W tym roku 6 uczniów otrzymało świadectwa z czerwonym paskiem. Najlepszą uczennicą została Ewelina Wodzińska z IVTE uzyskując bardzo wysoką średnią z czterech lat nauki - 5,25, kolejni prymusi to: Joanna Makowska z IVTI - 4,92, Przemysław Buba z IVTI - 4,88, Łukasz Świętosławski IVTI - 4,79, Karmina Wyderka z IVTO - 4,77 oraz Marta Kowalska IVTI ze średnią 4,75. Młodzież otrzymała dyplomy i statuetki sportowe za reprezentowanie szkoły w rozgrywkach sportowych na terenie gminy, powiatu i województwa, za udział w Wolontariacie. Były także podziękowania dla rodziców za wspaniałe wyniki uczniów i zaangażowanie dzieci w życie szkoły. Szczególne podziękowanie otrzymała Pani Renata Matryba za wieloletnią pracę w Radzie Rodziców szkoły i wspieranie szkoły w wielu działaniach na rzecz środowiska lokalnego. Uczniowie podziękowali Dyrekcji szkoły, nauczycielom, wychowawcom, rodzicom. Klasy II przygotowały również prezentacje i krótki program artystyczny o każdej klasie. Mocno trzymamy kciuki i życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym oraz egzaminie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe.Finał Konkursu Wiedzy o Patronach
Od ośmiu lat organizowany jest Powiatowy Konkurs Wiedzy o Patronach Szkół Ponadgimnazjalnych. Każda edycja poświęcona jest jednemu z patronów szkół powiatowych. W tym roku uczestnicy zmagali się z pytaniami dotyczącymi Stanisława Staszica. W finale znalazły się uczennice naszej szkoły: Klaudia Goss i Sylwia Grabska z klasy I TO. Dziewczęta wykazały się imponującą wiedzą na temat życia i dokonań patrona naszej szkoły, co pozwoliło im na zdobycie II miejsca. Oprócz nagród wręczonych zwycięzcom, dla wszystkich uczestników konkursu Starostwo Powiatowe w Zgierzu zasponsorowało wycieczkę do Piły - miejsca urodzenia Stanisława Staszica. 23 kwietnia uczniowie zwiedzali m. in. Muzeum Stanisława Staszica w Pile, zamek w Tucznie i umocnienia Wału Pomorskiego. Gratulujemy świetnego wyniku i życzymy dalszych sukcesów!

Spotkanie z Adamem Przepałkowskim
Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wysłuchać wspomnień pana Adama Przepałkowskiego. Gość opowiadał o losach swojego ojca mjr. Zygmunta Młot - Przepałkowskiego. Przed wybuchem I wojny światowej związał się on ze Związkiem Strzeleckim i Związkiem Walki Czynnej. Swój szlak bojowy rozpoczął 6 sierpnia 1914 r. w szeregach 1 Kompanii Kadrowej. Działał aktywnie w Polskiej Organizacji Wojskowej. Został aresztowany przez władze austriackie i osadzony w więzieniu, z którego udało mu się uciec przy pomocy udzielonej mu przez Michała Karaszewicz-Tokarzewskiego. Po I wojnie światowej, przez wiele lat, piastował urząd starosty. Po wybuchu II wojny światowej został aresztowany przez NKWD. Przebywał w więzieniach w Dubnie i Łucku. Ostatnia wiadomość o niego do rodziny dotarła z Kozielska... Został zamordowany w Katyniu. Był jednym z ponad 21 tysięcy polskich obywateli zastrzelonych, z rozkazu Stalina, w kwietniu i maju 1940 r. Rodzina poznała pełną prawdę o jego losach dopiero w latach dziewięćdziesiątych XX w. Pan Adam Przepałkowski stoi na czele Zarządu Głównego Związku Legionistów Polskich i Ich Rodzin. Do stowarzyszenia może wstąpić każdy, komu bliska jest idea niepodległości i suwerenności Polski. Celem podstawowym związku jest: ożywianie pamięci walk o niepodległość, poczynając od powstań z okresu zaborów, rewolucji 1905 roku, walk Legionów i bojów o odrodzenie Rzeczypospolitej w latach 1918-1921 oraz okresu II wojny światowej.


II miejsce w Konkursie "Żołnierze wyklęci"
Finał Konkursu Historycznego "Żołnierze wyklęci - fakty i mity" już za nami. Nasza szkołę reprezentowali: Szymon Michalak z klasy II TI i Kamil Grabowski z klasy III TEH. Laureatem konkursu został Szymon Michalak. Finaliści z pierwszego i drugiego miejsca uzyskali ten sam, maksymalny wynik (30/30 pkt). Walcząc o pierwsze miejsce, musieli napisać dogrywkę, w której również wykazali się ogromną wiedzą. Obydwoje otrzymali 10/10 pkt. Drugie miejsce przyznano Szymonowi, ponieważ jako drugi oddał test. Zwycięzcy otrzymali wartościowe nagrody - tablety i książki. Gratulujemy wspaniałego wyniku i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!


Wykład na temat CYBERPRZEMOCY
16 kwietnia z młodzieżą naszej szkoły spotkał się podkomisarz Tomasz Pawlicki z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i wygłosił wykład na temat CYBERPRZEMOCY. Uczniowie zostali zapoznani z definicją cyberprzemocy, dowiedzieli się o tym jak się zachować i do kogo się zwrócić jeżeli padnie się ofiarą takiego przestępstwa. Poznaliśmy zagrożenia jakie czekają na nas w wirtualnej rzeczywistości, jak się ustrzec przed zainfekowaniem komputera czy komórki niebezpiecznymi wirusami oraz jak się ustrzec przed kradzieżą pieniędzy z konta, listy kontaktów czy tożsamości.

"Spotkanie przed Wielkanocą"
Uczennice naszej szkoły odwiedziły dzieci Miejskiego Przedszkola nr 3 tuż przed świętami Wielkanocnymi. Przygotowały dla dzieci bajki i kolorowani o tematyce świątecznej. Spotkaniu towarzyszyły śpiewy i zabawy ruchowe. Więcej na facebooku.

PILATES
13 marca br. odbyły się dla uczennic pokazowe zajęcia pilatesu prowadzone przez panią Dorotę Klimek z Klubu "Otofitness". Brały w nich udział dziewczyny z kl. III TO i I TEH. Podczas ćwiczenia koncentrujemy się na wzmacnianiu przede wszystkim głębokich mięśni ciała.. W połączeniu z rozciąganiem można uzyskać elastyczne, smukłe, szczupłe, jędrne, silne, delikatnie wyrzeźbione ciało. Zajęcia polecane dla początkujących i zaawansowanych.

WOLONTARIUSZE ZNOWU W AKCJI
27 marca br. grupa młodzieży naszej szkoły odwiedziła Środowiskowy Dom Samopomocy. W godzinach popołudniowych uczniowie zorganizowali dla uczestników kilka zabaw ruchowych. Chłopaki z kl. II TI przygotowali kolejny raz zestaw gier komputerowych. Uczestnikom podobała się akcja i zaprosili nas ponownie.


Wycieczka po Łodzi
W przedświąteczny wtorek najlepiej uczący się oraz angażujący się w życie szkoły uczniowie pojechali na kilkugodzinną wycieczkę po Łodzi. Przedstawiciele klas turystycznych jako przewodnicy opowiadali o wybranych atrakcjach Łodzi m.in. o Księżym Młynie, Parku Źródliska z Palmiarnią, kamienicach przy ulicy Piotrkowskiej, Manufakturze czy cmentarzu przy ulicy Ogrodowej. Opiekunami wyjazdu były p. Agata Tyburska, p. Anna Białkowska-Pietrzak oraz p. Joanna Wójcik. I choć pogoda płatała figle...słońce na przemian z deszczem uczniowie z przyjemnością poznawali, a niektórzy odkrywali Łódź na nowo.


Sukces Eweliny w Konkursie EURONOMIK
Sukces uczennicy klasy 4 TEM Eweliny Wodzińskiej w Wojewódzkim Konkursie Ekonomicznym EURONOMIK 2014. 11 kwietnia w Zgierzu odbył się finał konkursu o tytuł Ekonomisty Roku 2014 województwa łódzkiego pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego, Łódzkiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Zgierskiego. Nasza uczennica zajęła 5 miejsce i uzyskała tytuł finalisty. Wykazała się ogromną wiedzą z zakresu ekonomii i rachunkowości. W finale zadaniem uczestników było rozwiązanie zadania w programie InsERT wraz z analizą i oceną działalności przedsiębiorstwa oraz testu jednokrotnego wyboru składającego się z 30 pytań. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Oddając krew - ratujesz życie
10 kwietnia z okazji Światowego Dnia Zdrowia zorganizowaliśmy akcję "Oddając krew, ratujesz życie". Krew oddało 21 osób, obecni uczniowie, absolwenci i kilka osób spoza szkoły. Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie kwestią krwiodawstwa.


Akcja "Pola nadziei"
W sobotę 5 kwietnia 2014 r. nasi wolontariusze Artur, Dawid, Jakub, Michał, Daniel z kl. II TI, Patrycja, Wiktoria Dominika z kl. I TEH, Roksana, Klaudia z kl. I TO, Sebastian z kl. I TI brali udział w akcji "Pola nadziei". Zbierali fundusze na budowę Hospicjum w Zgierzu. Serdecznie dziękujemy naszym Wolontariuszom za wspaniałą postawę i chęć udzielania się w czasie wolnym.


Wycieczka do Torunia
1W dniach 3 i 4 kwietnia grupa 20 uczniów z klas 1TI, 1TO i 3TO uczestniczyła w dwudniowej wycieczce do Torunia. Uczniowie zwiedzali typowe zabytki w Toruniu takie jak Dom Kopernika, Ratusz, Zamek Krzyżacki, Spichlerz, Krzywą Wieżę, Katedra św. Janów. Oczywiście nie obyło się bez pamiątkowego zdjęcia pod ponikiem Kopernika na rynku, seansu w Planetarium. Natomiast prawdziwe atrakcje czekały na wszystkich w miejscu noclegu, czyli w Forcie IV. Na początek było pieczenie pierników, potem zapoznanie się z historią fortu (wraz z prezentacją umundurowania i broni) oraz nocne zwiedzanie fortu z pochodniami. Na deser natomiast nocne podchody: drużyna dziewczyn kontra drużyna chłopaków.. Kto zwyciężył? Może niech pozostanie słodką tajemnicą. Drugi dzień to wizyta w muzeum papiernictwa i drukarstwa w Grębocinie. Poznaliśmy krótką historię papieru, drukarstwa, samodzielnie produkowaliśmy papier czerpany oraz odbyliśmy szybką podróż do przeszłości. Zasiedliśmy w oryginalnych XIX wiecznych ławkach szkolnych i uczyliśmy się kaligrafii gęsim piórem. Wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni i już planujemy kolejną wycieczkę.


III MIEJSCE SIATKAREK W POWIECIE
Ogromną niespodziankę sprawiła nam szkolna reprezentacja dziewcząt. W dniu 28 marca 2014r.nasze koleżanki brały udział w Mistrzostwach Powiatu Zgierskiego w Piłce Siatkowej. W tym dniu odbyły się rozgrywki grupowe. Dzięki dwóm wygranym meczom- 2:0 z ZS Nr1 w Głownie i 2:0 z SLO w Zgierzu, nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce w grupie. Dzięki temu dziewczęta mogły w dniu 1 kwietnia zagrać w finale. Bardzo dobra gra reprezentacji dziewcząt w całych mistrzostwach pozwoliła na wywalczenie wysokiego III miejsca. Szkołę reprezentowały: Kowalska Marta, Olejniczak Anna, Jedlińska Dominika, Kaczmarek Anna, Włazińska Katarzyna, Chrzanowska Sylwia, Tworkowska Monika, Żuk Joanna, Marciniak Natalia, Suchanowska Wioleta, Nikodemska Roksana, Jóźwiak Emilia. GRATULUJEMY!!!


ROZGRYWKI SIATKARSKIE
W dniu 25 marca 2014r. dziewczęta z naszej szkoły mogły kolejny raz zaprezentować swoje umiejętności w grach zespołowych. Tym razem były to Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej. W turnieju wzięło udział pięć drużyn, a ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce kl. I TO
II miejsce kl. III TO
III miejsce kl. IV TEM +TO
IV miejsce kl. II TO+ TI
V miejsce kl. I TEH
Zwycięzcą GRATULUJEMY !!!


"Historia w rytmie rapu i rocka"
"Pamiętaj! O tych, których już nikt nie chce pamiętać. Pamiętaj! Ich oddanie, odwaga, nie poszły w niepamięć. Pamiętaj!"
Hemp Gru
Historii "Żołnierzy Wyklętych" wyśpiewanych przez takie zespoły jak De Press, Hemp Gru, Horytnica, Forteca, Tadek Firma Solo, można było posłuchać w naszej szkole w marcowy poniedziałek. Sylwetki najbardziej znanych bohaterów antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, zaprezentowane zostały na okolicznościowej wystawie. Wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie imprezy serdecznie dziękujemy!


"Media w Polsce"
Uczniowie klas IV TI, IV TEM, III TI, III TM, II TI spotkali się z łódzkimi dziennikarzami: panią Małgorzatą Warzechą i panem Tomaszem Bieszczadem. Goście omówili rolę, jaką pełnią media we współczesnym świecie, przedstawili zasady etyki dziennikarskiej. Znaczna część spotkania została poświęcona tematowi manipulacji w mediach. Młodzież dowiedziała się, jakie są sposoby manipulacji i jak można się przed nią bronić.


Nauka pakowania prezentów
12 marca 2014 r. dla uczniów klas w zawodzie technik handlowiec odbył się pokaz pakowania towarów i prezentów zgodnie z życzeniem klienta. Pokaz prowadziła pracownica kwiaciarni Pani Dolińskiej (ul. Warszawska 15). W pakowaniu prezentów brali udział uczniowie i nauczyciele. Kolejny raz forma zajęć wyszła poza ramy zajęć teoretycznych, co spotkało się z uznaniem uczniów. Zapakowane prezenty przedstawione zostały gimnazjalistom.


Drzwi otwarte
12 marca br. w naszej szkole "otworzyliśmy drzwi" dla uczniów szkół gimnazjalnych i ich rodziców. W ramach "otwartych drzwi" goście mogli zwiedzić sale lekcyjne, zobaczyć wyposażenie pracowni, porozmawiać z młodzieżą i nauczycielami. Zorganizowaliśmy wystawę starego sprzętu radiowego "Unitra". Otworzyliśmy casino z grami planszowymi, komputerowymi i integracyjnymi. Koło Wolontariuszy robiło kartki świąteczne na cele charytatywne. "Turyści" zorganizowali poczęstunek kuchni regionalnej. Odbył się także mecz piłki siatkowej na hali. Można było spróbować ciasta z domowych wypieków oraz zrobić sobie zdjęcie-karykaturę.


Dni otwartych w hotelu ANDELS
Nasi uczniowie, pod opieką Joanny Wójcik w ostatni poniedziałek (10 marca 2014) spotkali sie wraz z innymi przedstawicielami szkół na pierwszych dniach otwartych poświęconych edukacji turystycznej w regionie, organizowanych w Hotelu Andel's w Łodzi. Prezentowałyśmy ofertę edukacyjną na rok szkolny 2014/2015 wraz z wybranymi pracami wykonanymi przez klasy turystyczne. Na wielkim ekranie zaprezentowano materiał mający nakłonić odwiedzających gimnazjalistów z województwa do podjęcia decyzji o wyborze kierunku kształcenia. Między innymi można było poznać ofertę szkół kształcących przyszłych hotelarzy, cukierników czy właśnie pracowników turystyki. Hotel Andel's natomiast zachęcał do odbywania u siebie praktyk zawodowych . Wystawiały się różne działy hotelowe tj. Spa, restauracja czy Oscar Bar, prezentując sztukę kulinarną , sposoby przygotowywania drinków czy zabiegi pielęgnacyjne. Gimnazjaliści mieli szansę porozmawiać nawet z doradcami zawodowymi. Czy wśród młodzieży odwiedzającej dni otwarte będą przyszli uczniowie naszej szkoły? Dowiemy się we wrześniu.


Quiz turystyczny "Cudze chwalicie, swego nie znacie"
7 marca br. Samorząd Szkolny i kl. III TO zorganizowali z okazji Dnia Turystyki quiz geograficzno-turystyczny o Polsce. Trzyosobowe zespoły z trzynastu klas udzielały odpowiedzi na pytania wyświetlane na ekranie. Drużyny musiały podać nazwy miast po obejrzeniu spotów reklamowych, rozpoznać na zdjęciach zabytki polskich miast, wykazać się znajomością geograficzną naszego kraju. Poniżej podajemy wyniki:

1 miejsce kl. II TO
2 miejsce kl. III TEH
3 miejsce kl. IV TO
Gratulujemy. Dziękujemy przedstawicielom Samorządu Szkolnego, kl. III TO, p. Wójcik i p. Rogulskiej za sprawne zorganizowanie quizu.

Koszykarskie rozgrywki dziewcząt
Dzień 6 marca 2014 r. obfitował w wiele emocji. Powodem były zorganizowane na naszej sali sportowej Mistrzostwa Szkoły w Piłce Koszykowej Dziewcząt. W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje dziewcząt z wszystkich klas. Warto wspomnieć, że niektóre z nich to byłe koszykarki. Mogliśmy zatem być świadkami zawodowych rozgrywań piłek i rzutów do kosza. A oto ostateczne wyniki:

I miejsce kl. IIITO
II miejsce kl. IIITEH
III miejsce kl. ITO
IV miejsce kl. ITEH
V miejsce kl. IITO+TH
VI miejsce kl. IVTEM+TI
Zwyciężczyniom GRATULUJEMY i zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnych rozgrywkach.

"Rap pedagogia"
28 lutego br. odbyło się szkole spotkanie wszystkich uczniów szkoły z panem Dobromirem Makowskim z Fundacji "Krok po Kroku", autorem projektu "Rap pedagogia". Były to muzyczne warsztaty profilaktyczne. Projekt jest oparty na muzyce hip- hop oraz inspirowany przeszłym życiem autora i wykonawcy. Pan Dobromir w rytm muzyki hip-hop przedstawił, jak wyglądało jego życie, co się w nim liczyło (narkotyki, przemoc psychiczna w domu i w szkole). Następnie pokazał, na przykładzie kilku ćwiczeń, jak powinno wyglądać nasze życie po odnalezieniu siebie, ustaleniu własnych wartości i tego jak chcemy żyć.


Środa z kulturą
26 lutego dwie klasy 1TI i 3TEH uczestniczyły w seansie filmowym "Jack Strong", który opowiada prawdziwą i jedną z najbardziej fascynujących historii szpiegowskich świata. To prawdziwa historia pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. Po filmie uczniowie w Muzeum MS2 obejrzeli wystawę "Na zachętę do muzeum. Kolekcja Łódzkiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych". Tydzień później podobnym szlakiem podążyła klasa 2TM, natomiast klasa 1TEH wybrała Teatr Powszechny i sztukę francuskiego pisarza Marca Camolettiego "Boeing, Boeing".


Walentynki 2014
W tym roku w naszej szkole pracowała poczta Św. Walentego. Samorząd Szkolny zbierał kartki walentynkowe, które później rozdawał adresatom. Dziewczyny z kl. III TEH odwiedziły dzieci w Miejskim Przedszkolu na ul. Ściegiennego, gdzie razem z maluszkami robiły "walentynki".


TARGI TURYSTYCZNE
W dniu 21 lutego młodzież z klas turystycznych w ramach realizacji przedmiotów zawodowych tradycyjnie już brała udział w Targach Turystycznych. To już XX, jubileuszowa edycja targów Na Styku Kultur. Ponad 140 wystawców z Polski i zagranicy promuje swoje atrakcje turystyczne w hali przy al. Politechniki. W tym roku regionem partnerskim targów jest województwo łódzkie. Motywem przewodnim dla stoisk z Łódzkiego jest turystyka konna. To efekt popularyzacji tego rodzaju aktywności, która ma związek ze zbudowaniem w Łódzkiem najdłuższego szlaku konnego w Europie. Targi to nie tylko wystawcy prezentujący się w głównej hali centrum konferencyjno-wystawienniczego przy al. Politechniki. To również spotkania z podróżnikami. Impreza to także strefa dziecka z grami i konkursami oraz wycieczki, w tym roku m.in.: śladem zabytków Politechniki Łódzkiej i po tajemnicach Portu Lotniczego im. Wł. Reymonta. Młodzież miała do uzupełnienia karty pracy dotyczące zagadnień związanych z charakterystyką regionów turystycznych - klasa pierwsza, marketingu w turystyce, logo i barwy reklamowe - klasa trzecia. Młodzież wzbogaciła się o nowe doświadczenia związane z prowadzeniem informacji turystycznej, otrzymała mnóstwo materiałów reklamowych a także mogła posmakować różnych potraw i specjałów kuchni z różnych regionów Polski. Po tej wizycie na targach czas na praktyki zawodowe. Życzymy powodzenia.


III MIEJSCE W POWIECIE
Jak co roku szkolna reprezentacja dziewcząt uczestniczyła w Mistrzostwach Powiatu Zgierskiego w Piłkę Koszykową Dziewcząt. W dniu 13 lutego 2014 r. na parkiecie MOSiR odbyły się rozgrywki grupowe, podczas których uczennice wywalczyły drugie miejsce, co pozwoliło im na dalszą grę o miejsca medalowe. Ostatecznie, trzy dni później, po bardzo zaciętej walce, wygrały wysokie III miejsce!!!
Ogromne podziękowania i gratulacje dla naszych koleżanek: Nikodemskiej Roksany kl. ITO; Suchanowskiej Wiolety kl. ITO; Jeske Dominiki kl. ITEH Kowalczyk Joanny kl. ITEH; Kopczyńskiej Marty kl. IITH; Borowskiej Martyny kl. IIITO Włazińskiej Katarzyny kl. IIITO; Karczmarek Anny kl. IIITEH; Walczak Anny kl.IIITEH; Kowalskiej Marty IVTI, Olejniczak Anny IVTEM.


"Power Fit System"
19 lutego gościliśmy na zajęciach wychowania fizycznego pana Damiana, instruktora rekreacji ruchowej o specjalizacji kulturystyka. Pracuje on m.in. w zaprzyjaźnionym z naszą szkołą Klubie Otofitness. Dla chłopaków poprowadził godzinny pokaz zajęć Power Fit System - Trening Funkcjonalny, przeznaczone dla różnych grup wiekowych, wszystkich osób bez względu na stan zdrowia i stopień aktywności fizycznej. Ćwiczenia power fit w znacznym stopniu poprawiają wydolność, koordynację ruchową, siłę, zwinność, gibkość oraz szybkość przy jednoczesnej utracie zbędnych kilogramów. Doskonale modelują sylwetkę i pomagają odreagować stres, a co ważne dostarczy mega dużą dawkę endorfin, która poprawia nastrój.


GOŚĆ "STASZICA"
Nasza szkoła realizuje programy profilaktyczne i edukacyjne. 19 lutego br. na zaproszenie szkoły odpowiedział pan prof. dr hab. med. Wojciech Hanke,epidemiolog. W ramach profilaktyki przygotował krótki wykład "Wpływ czynników środowiskowych i zawodowych na płodność mężczyzn". Młodzież kl. IV TEM, III TO, II TI oprócz kwestii związanych z płodnością, dowiedziała się, w jaki sposób zapobiegać nowotworom oraz jak prowadzić zdrowy styl życia.


"Żołnierze Wyklęci - fakty i mity"
Niezłomni bohaterowie - prześladowani i mordowani przez władze komunistyczne, dowódcy i żołnierze ostatniego niepodległościowego powstania, którzy walczyli o suwerenną Polskę. Historia miała o nich zapomnieć... Nie zapomniała. 12 lutego 2014 r. odbył się I etap konkursu historycznego "Żołnierze Wyklęci - fakty i mity". W konkursie, pod patronatem Wicemarszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego, wzięli udział uczniowie z klas II TI, II TH, II TO, III TEH, IV TI. Odpowiadali na pytania dotyczące działalności m.in. takich postaci jak mjr Kuraś "Ogień", rotm. Witold Pilecki "Witold", Danuta Sziedzikówna "Inka".
Zwycięzcami I etapu zostali: Kamil Grabowski (III TEH), Szymon Michalak(II TI), Daniel Woźniczak (II TI), Przemysław Buba (IV TI). Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a Kamilowi i Szymonowi życzymy sukcesów w finale!


Skąd się bierze ustawa?
12 lutego 2014 r. uczniowie klas II TI, III TO i maturzyści zdający wiedzę o społeczeństwie spotkali się z Posłem na Sejm RP Piotrem Polakiem. Głównym tematem prelekcji był proces legislacyjny w Polsce. Kto posiada inicjatywę ustawodawczą? Jaką rolę w procesie tworzenia prawa pełni Prezydent RP? Czym zajmuje się Trybunał Konstytucyjny? Na te i inne pytania uczestnicy spotkania znają odpowiedź. A teraz pytanie do wszystkich: ile podpisów trzeba zebrać aby zgłosić obywatelski projekt ustawy?


Wolontariusze aktywni również w ferie
Podczas ferii wolontariusze naszej szkoły odwiedzili Środowiskowy Dom Samopomocy. 28 stycznia br. chłopaki z II TI nauczyli panów grać na "Playstation". Dziewczyny grały w "Kalambury" oraz uczestniczyły w warsztatach. Uczyły się robić papierowe róże. Łatwiejsze okazało się wykonanie kartek świątecznych. 29 stycznia dwie wolontariuszki z opiekunem odwiedziły Dom Dziecka w Grotnikach. Czas spędziły na graniu z dziećmi "Rummikub" oraz na spacerze.


Zaproszenie do udziału w konkursie
Zapraszamy wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie na Kampanię Reklamową pod hasłem "Przedmioty ścisłe drogą do sukcesu" organizowanego przez naszą szkołę. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 4 marca. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu "Otwartych drzwi" 12 marca 2014r. Do pobrania regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa. Zachęcamy do udziału, czekają nagrody.

Wielkie testowanie aplikacji w Aleksandrowie Łódzkim
W dniach 5-7 lutego 2014 r., w Zespole Szkół Zawodowych w Aleksandrowie Łódzkim miało miejsce wydarzenie, które nie jest codziennością w szkołach średnich. We współpracy z firmą PAPLUS INTERNATIONAL uczniowie Technikum wzięli udział w zajęciach warsztatowych, których integralną częścią były testy aplikacji społecznościowej tuż przed jej rynkową premierą. Zajęcia składały się z dwóch części: wykładu, w czasie którego uczniowie zapoznawali się z procesem tworzenia i wdrażania aplikacji oraz drugiej części - prób aplikacji społecznościowej autorstwa Paplus. Wyjątkowości wydarzeniu nadawał fakt, że testy przeprowadzane były w czasie rzeczywistym. Nie były przygotowane na potrzeby szkoły, ich wyniki analizowane będą przez pracowników firmy, a uczniowie wzięli udział w procesie tworzenia aplikacji. Sprzęt, na którym wykonywane były próby dostarczyła firma Paplus, ale uczniowie mogli używać również własnych urządzeń mobilnych. Sprawdzane były efekty pracy programu w systemach Android, Apple iOS oraz Windows Phone. Uczniowie bardzo pozytywnie wypowiadali się o zajęciach, a szkoła po raz kolejny udowodniła, że współpraca z firmami branżowymi może przynieść pozytywne efekty jeszcze na etapie kształcenia. Poza współpracą z firmą Paplus, szkoła zaprezentowała nowe pracownie branżowe. Nowoczesna pracownia systemów operacyjnych i administrowania sieciowymi systemami operacyjnymi, wyposażona w jednostki z procesorami 4 generacji, pozwoli uczniom pracować na wielu systemach operacyjnych jednocześnie. Pracownia serwisu urządzeń komputerowych wyposażona została w maty i opaski antystatyczne oraz sprzęt wspomagający projektowanie lokalnych sieci komputerowych. W pracowni sprzedaży pojawiły się kasy fiskalne, waga elektroniczna i czytnik kodów kreskowych. W pracowni ekonomiczno - informatycznej wymieniono komputery, a pracownia geografii turystycznej i historii zyskała laptopy. Nowe pracownie można będzie zwiedzać podczas "Drzwi otwartych" 12 marca 2014 r. od godziny 14.00.


Konkursy dla ekonomistów
W XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości w roku szkolnym 2013/2014 na etapie edukacyjnym wzięli udział uczniowie klasy maturalnej technikum ekonomicznego oraz uczniowie klasy IIITEH. Do drugiego etapu zakwalifikowała się uczennica klasy IVTEM Ewelina Wodzińska, ona również przeszła do etapu III i będzie reprezentować naszą szkołę na konkursie ogólnopolskim w Rzeszowie w marcu. Ideą konkursu jest rozwijanie wśród uczniów zainteresowania problematyką współczesnej rachunkowości, upowszechnienie sposobu korzystania z informacji kodowanej przez specyficzny język ewidencji działalności gospodarczej oraz podniesienie poziomu nauczania rachunkowości

Ogólnopolski Konkurs Językowy na Kartkę z Pamiętnika
Szkoła Języków Obcych GLOSSA ogłasza konkurs językowy na kartkę z pamiętnika. Praca konkursowa, w języku angielskim lub niemieckim, może składać się z opisu kolejnych dni lub też wybranych dni tygodnia, miesiąca czy nawet roku. Głównym bohaterem pamiętnika możecie być wy, ale także osoba fikcyjna-postać, którą stworzycie sami. Aby zgłosić swój udział w konkursie należy na stronie internetowej wybranej wersji językowej konkursu
język angielski: www.glossa.pl/daybyday
język niemiecki: www.glossa.pl/tagfurtag
samodzielnie zarejestrować/zalogować się za pomocą opcji 'zgłoszenie' (lewy panel menu). Następnie wybrać odpowiednią Szkołę oraz Nauczyciela oraz załączyć pracę. Prace konkursowe (zapisane w formacie doc, pdf lub rtf) należy przesyłać wyłącznie poprzez swoje konto (utworzone przez stronę konkursową) w terminie do 31.03.2014r. Na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody m.in. wyjazdy za granicę na intensywne kursy językowe. Pytania dotyczące konkursu możecie kierować do nauczycieli języków obcych, a szczegółowy regulamin znajdziecie na stronie www.glossa.pl

"RÓB TO CO KOCHASZ"
Nasza szkoła w tym roku przyłączyła się do akcji społecznej zorganizowanej przez rapera Arkadio. W ramach realizacji zaprosiliśmy do nas Aleksandra Beta- Mistrza Polski w JUDO oraz Adama Wyrzykowskiego -Mistrza Polski (młodzieży) w KINGBOXINGU. 13 grudnia 2013 r. sportowcy spotkali się z młodzieżą klas drugich. Przedstawili swoją drogę do sukcesu i rozwijania swoich pasji.

Odwiedziny w Grotnikach
12 grudnia po zajęciach lekcyjnych wolontariuszki z kl. I TEH odwiedziły dzieci w Domu Dziecka. Wręczyły prezenty zakupione za pieniądze zebrane ze sprzedaży ciast. Za kwotę 260 zł udało nam się kupić 7 gier o charakterze edukacyjnym. Dzieci były zaskoczone ilością. Jak zwykle zostałyśmy bardzo mile przyjęte i otrzymałyśmy pamiątkowe laurki.


Świątecznie u Przedszkolaków
12 grudnia młodzież naszej szkoły odwiedziła młodszych kolegów w Miejskim Przedszkolu nr 3. Tym razem oprócz głośnego czytania i wspólnej zabawy, odbyło się wspólne malowanie. Ania narysowała świąteczne choinki, które zostały pomalowane zespołowo przez dzieci. Maluchy wspaniale się przy tym bawiły i wyszły im udane prace.


Gratulacje dla Szymona
W dniu 16 grudnia 2013 r. w Teatrze Wielkim w Łodzi odbyła się gala wręczenia stypendium w ramach Łódzkiego Programu Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej - II edycja w roku szkolnym 2013/2014. To stypendium otrzymał uczeń II klasy Technikum w zawodzie technik informatyk Szymon Michalak. Otrzymanie takiego wyróżnienia przez wychowanka tej szkoły to wielki sukces i zaszczyt dla naszego stypendysty oraz dyrekcji i nauczycieli zaangażowanych w proces dydaktyczno - wychowawczy. Gratulacje dla szkoły przesłał na ręce Pana Dyrektora Jarosław Kozaneckiego Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień. Wierzymy, że szczególnie uzdolnionej młodzież nasze szkole jest więcej i będą się oni starali o otrzymanie takich stypendiów w II edycji w roku szkolnym 2014/2015. Życzymy powodzenia.


Tenis stołowy
Dnia 04.12.2013 r. w naszej szkole rozegrano szkolny turniej tenisa stołowego chłopców. W turnieju wzięło udział 11 zawodników. Mistrzem szkoły został Patryk Walczak z klasy IV TEM, drugie miejsce zajął Damian Lefik z klasy I TM, a trzecie miejsce Sebastian Korab z klasy IV TEM. Gratulujemy!


Mam talent
Z okazji Mikołajek zorganizowaliśmy konkurs talentów. Do ostatniej chwili nie było wiadomo, kto pokaże swoje zdolności. Wystąpili przedstawiciele kl. ITI, IITI, IVTI, ITO, ITM, IITM, IIITM, ITEH. A oto wyniki konkursu: I miejsce ex aquo: Basia Zuchowicz z kl. ITO oraz Justyna Sikora z kl. ITEH II miejsce Bartek Lewandowski i Marcin Michalski z kl. IVTI III miejsce Marcin Kolasa i Adrian Pełczyński z kl. IITM Wszystkim występującym dziękujemy za wspaniałą zabawę. Dla zwycięzców zostały ufundowane nagrody. Konkurs poprowadzili Marcin Prokop-Sławek Lichański i Szymon Hołownia-Łukasz Lange. Za przygotowanie imprezy odpowiedzialna była kl. II TM.


Szlachetna Paczka - podsumowanie
SZLACHETNA PACZKA ma już trzynaście lat. Po raz pierwszy została zorganizowana w Krakowie w 2000 roku. Wtedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzona przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) obdarowała 30 ubogich rodzin. Dzisiaj projekt SZLACHETNEJ PACZKI ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób. W 2013 roku Paczka jest organizowana w 508 lokalizacjach w całej Polsce. Nasza szkoła przyłączyła się w tym roku do akcji. Wybraliśmy z rejestru dwuosobową rodzinę, mianowicie panią Bożenę i jej syna Marcina. To dla nich od 25 listopada br. zbieraliśmy różne artykuły. Dzięki każdej najmniejszej pomocy od Was. udało nam się zgromadzić wszystkie potrzebne rzeczy. A oto spis: ok. 20 kg cukru, ok. 15 kg mąki, ok. 7 kg makaronu i ryżu, 4l oleju, 1 kg herbaty, ok. 15 kg konserw, środki czystości i kosmetyków - razem ok. 17 kg, nowy czajnik, nowe buty damskie i męskie, nowy koc i kołdra, nowa kurtka, nowe 2 pary spodni, 3 nowe bluzy, pierzyna, nowy zestaw talerzy, używane firanki, odzież używana, 3 zestawy używanej pościeli. Bardzo cieszy wasze zaangażowanie w pomoc. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie paczki. Wielkie podziękowania dla Pawła, Izy i Marleny- wolontariuszy w tej akcji.

Andrzejki 2013
W tym roku wróżby andrzejkowe przygotowała kl. II TH. Przy okazji tej imprezy Koło Wolontariuszy "Pomocna dłoń" otworzyło cukiernię "Mistrza Stasia". Można było zakupić ciasta, ciasteczka domowej roboty. Pieniądze ze sprzedaży ciast (160 zł+ 100 zł od sponsora ) tradycyjnie przekazaliśmy na potrzeby Domu Dziecka W Grotnikach. Zakupiliśmy dla nich gry edukacyjne i planszowe, które dostarczymy przed świętami.


Piłkarze ręczni obronili tytuł mistrza powiatu zgierskiego
W dniach 12 i 13 listopada 2013 roku na obiekcie MOSiR w Zgierzu rozegrane zostały mistrzostwa powiatu zgierskiego w piłce ręcznej chłopców. Nasza drużyna wyszła z grupy z drugiego miejsca pokonując drużyny Trauguta i Liceum z Ozorkowa oraz przegrywając ze zgierskim "Staszicem" . W meczu półfinałowym nasz zespół pokonał drużynę zgierskiego "Ekonomika" . W meczu finałowym nasi uczniowie ponownie zagrali z drużyną Staszica. Jednak w drugim i najważniejszym spotkaniu to nasi zawodnicy okazali się lepsi i zdobyli drugi raz z rzędu mistrzostwo powiatu zgierskiego w piłce ręcznej. 21 listopada 2013 roku, nasza drużyna rozegrała mistrzostwa regionu zajmując trzecie miejsce. Szkołę reprezentowali uczniowie: Patryk Walczak, Łukasz Piasecki, Łukasz Świętosławski, Damian Bobrowski, Łukasz Isajef, Artur Woźniak, Tomasz Janicki, Marcin Boras, Bartosz Zawadzki, Dominik Nogala, Adrian Witaszek, Damian Marciniak.

Warsztaty turystyczne
13 listopada uczniowie klas I i II Technikum w zawodzie technik obsługi turystycznej wyjechali na ćwiczenia terenowe w okolice Tomaszowa Mazowieckiego i Piotrkowa Trybunalskiego. Wyjazd zorganizowali i prowadzili nauczyciele zawodowych przedmiotów turystycznych. Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na grupy oraz otrzymali karty pracy, które zaczęli wypełniać od momentu wyjazdu. Celem tych zajęć było poznanie walorów turystycznych Sulejowa -Podklasztorza oraz Piotrkowa Trybunalskiego, osobliwości przyrody geologicznej, hydrologicznej i faunistycznej w turystyce na terenie Grot Nagórzyckich i Niebieskich Źródeł ("wywierzysko krasowe") i zalewu Sulejowskiego. Ważnym elementem wyjazdu było poznanie zabytków kultury świeckiej i religijnej między innymi opactwa cystersów w Podklasztorzu i zabytków Piotrkowa Trybunalskiego. Takie wyjazdy stanowią ważny element w kształceniu specjalistów z zakresu obsługi turystycznej. Będą one kontynuowane we wszystkich klasach turystycznych.


Wycieczka do Wadowic
8 listopada odbyła się wycieczka do Wadowic, Oświęcimia, Brzezinki i Krakowa. Aura była wyjątkowo sprzyjająca. Listopad milo zaskoczył uczestników słońcem i ciepłym wiatrem.
W Wadowicach byliśmy około godziny 10:00. Odwiedziliśmy kościół, w którym modlił się Jan Paweł II oraz plac przed świątynią. Płyty, którymi wyłożony jest plac mają naniesione daty i nazwy miejsc pielgrzymek papieża. Następnie zwiedziliśmy wystawę odtwarzająca wnętrze domu Karola Wojtyły, wzbogacona z eksponatami związanymi z jego życiem, drogą duchowną, pasjami. Większość nie oparła się pokusie zjedzenia słynnej wadowickiej kremówki.
Zupełnie innego rodzaju wrażeń dostarczyła wizyta w Oświęcimiu. Niezwykle, pierwsze wrażenie wywiera ilość i Międzynarodowość zwiedzających. Niemiecki porządek jest widoczny we wszystkich aspektach obozowego życia: architekturze, zabudowie, przyjmowaniu, selekcji i traktowaniu więźniów. Ekspozycje uświadamiają ogrom i masowość zbrodni. Po opuszczeniu obozu Oświęcimskiego, dawnych koszar , udaliśmy się do Brzezinki, kilka kilometrów dalej. Na miejscu oczom ukazał się rozległy teren z kilkoma zrekonstruowanymi barakami. Dawne stajnie stały się miejscem udręki milionów ludzi. Zapadający zmrok dodawał grozy temu miejscu.
Następnie pojechaliśmy do Krakowa. Po tych przygnebiających widokach w obozie zagłady, Kraków wydal się jeszcze piękniejszy. Ciepły, piątkowy wieczór , mnóstwo świateł , ludzi , dorożki, turyści i stary rynek . Poczuliśmy się jak w europejskim mieście. Zbliżający się pierwszy wieczór długiego weekendu rozsiewał atmosferę pokoju i nie spiesznego spokoju i niespiesznego cieszenia się pogoda, towarzystwem i miastem. Na ulicach mnóstwo ludzi mówiących rożnymi językami świata. Niestety nadszedł czas powrotu i wycieczka zorganizowana przez panią Magdalenę Kolasińską - Burską dobiegła końca. Osobami wspierającymi byli : Grażyna Falkenberg, Wioleta Ługowska , Krzysztof Kajmers. Wszyscy uczestnicy w liczbie 44 dotarli bezpiecznie do domu. W wycieczce wzięli udział uczniowie z następujących klas : IVTEM, IVTI, IVTO, ITEH, ITO.

Podpatrzone "Przez dziurkę od klucza"
14 listopada odbyły się w MDK Jesienne Prezentacje Twórczości Artystyczne Osób Niepełnosprawnych. Podopieczni Domów Samopomocy zaprezentowali krótkie mini-przedstawienia. Tegoroczny przegląd odbywał się w atmosferze kraju Kwitnącej Wiśni, a na scenie królowały gejsze, samuraje i wojownicy Ninja. Nie zabrakło też naszych wolontariuszy, którzy już dzień wcześniej pomagali w udekorowaniu sceny. Dwanaście osób pełniło funkcję opiekuna przydzielonej grupy osób niepełnosprawnych. Chłopaki z kl. IITI w strojach kucharzy odpowiadali za wydawanie posiłków. Młodzież była zobowiązana do przebrania się w stroje charakterystyczne dla Dalekiego Wschodu. Podziękowania należą się: A. Izydorczyk kl. IITO, D. Ścigaczewskiej, K. Tomczak, P. Mikołajczyk, K. Kozińskiej z kl. ITEH, R. Nikodemskiej, B. Zuchowicz z kl. ITO, S. Wojtyniakowi z kl. ITI, C. Wrzesińskiemu z kl. ITM, A. Mrowińskiemu, M. Krzywickiemu, J. Wrzesińskiemu, M. Borkowskiemu, D. Woźniczakowi z kl. IITI, A. Walczak, A. Kaczmarek, K. Romanowicz z kl. IIITEH oraz P. Urbańskiemu, P. Walczakowi, P. Szulcowi, N. Szuwarskiej, K. Nowak z kl. IVTEM.


Poczytaj Mi Starszy Przyjacielu
W tym roku szkolnym kontynuujemy akcję czytania dzieciom. Uczennice z kl. IIITEH i IITO odwiedziły Miejskie Przedszkole nr 3. Czytały i bawiły się z dziećmi 3, 4 i 5-letnimi.


"Mam talent"
Jeśli masz talent, masz fajne osoby w klasie, lubisz jak coś się dzieje w szkole, zgłoś się do naszego konkursu. Ze względu na próbne matury w dniach 26-29 listopada, impreza odbędzie się 6 grudnia z okazji Mikołajek. Przyjmujemy zgłoszenia indywidualne, może wystąpić cała klasa, może być grupa. Szczegółowych informacji udziela pedagog szkolny, a zarazem opiekun samorządu. Jeśli masz pomysł na Andrzejki, to proszę o kontakt z pedagogiem:).

Stypendia Starosty Zgierskiego
W dniu 16 października br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Zgierzu z rąk Starosty Zgierskiego pana Krzysztofa Kozaneckiego nasi uczniowie Joanna Makowska z klasy IVTI, Ewelina Wodzińska z IVTEM i Krzysztof Matusiewicz z IIITEH otrzymali stypendia "Nasz prymus" . Aby zostać powiatowym prymusem należy uzyskać średnią ocen powyżej 5.0. Zwycięzcom gratulujemy.

Spotkanie z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej
15 października 2013 r. uczestnicy Konkursu Wiedzy o Parlamentaryzmie, Paulina Adamska i Paweł Urbański (klasa IV TEM) spotkali się z Prezydentem RP - Bronisławem Komorowskim. W czasie spotkania Prezydent wręczył finalistom konkursu podpisane przez siebie egzemplarze Konstytucji RP. Po krótkiej rozmowie, ku zaskoczeniu wszystkich, Prezydent postanowił nieco odstąpić od planu spotkania i oprowadzić uczniów po Pałacu Prezydenckim opowiadając przy tym o historii tego niezwykłego miejsca. Dzięki temu młodzież miała możliwość obejrzeć m. in. prywatną bibliotekę prezydencką. Po wizycie w Pałacu Prezydenckim uczniowie udali się do gmachu Sejmu.


Dzień Edukacji Narodowej
11 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się na hali krótka uroczystość. Pan Dyrektor Jarosław Kozanecki oraz przedstawicielka Rady Rodziców Pani Renata Matryba złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły. W tym roku szkolnym nagrody dyrektora szkoły otrzymali: Beata Podsiadłowicz, Maciej Wojtaszek, Grażyna Gielec, Anna Sroka, Maurycy Nowak, Anna Białkowska-Pietrzak, Agata Tyburska-Śródka. Ponadto Marzena Traczykowska i Jarosław Kozanecki odznaczenie zostali Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, a pani Grażyna Falkenberg Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę. Samorząd Szkolny i kl. II TI przygotowali dla nauczycieli i uczniów szkoły quiz "Znamy się tylko z uczenia, a jednak lubimy się trochę..". Rywalizowały między sobą drużyny "mechaników", "turystów", "ekonomistów", "handlowców" i "informatyków". Pytania dotyczyły zainteresowań nauczycieli ich nawyków w pracy, stylu ubierania się. Wygrała grupa "informatyków". Dużą przyjemność sprawiła nauczycielom i chyba młodzieży też prezentacja zdjęć zatytułowana tak samo jak quiz, a pokazująca radę pedagogiczną w bardzo pozytywnym świetle. Serdeczne podziękowania dla Samorządu Szkolnego, kl. II TI i wychowawczyni (Sebastian B., Wikotr K., Julia K., Rafał, Michał K., Daniel W.) odpowiedzialnej za przygotowanie quizu i prezentacji oraz kl. II TO i wychowawczyni (Natalii U., Klaudii M., Aleksandrze P.), która przygotowała dekorację.


Wycieczka do Rogowa
10 października klasy 1TO i 1TI wraz z wychowawcami uczestniczyły w jednodniowej wycieczce do Rogowa. Celem wycieczki było poznawanie walorów turystycznych regionu łódzkiego. Wraz z przewodnikiem uczniowie poznawali historię Arboretum w Rogowie, oglądali najciekawsze kolekcje drzew na terenie parku. Część czasu wyciedzki poświęcony został na integracje zespołów klasowych. Uczniowie mieli okazję na przejazd jedyną w środkowej Polsce kolejką wąskotorową na trasie Rogów-Jeżów-Rogów. Natomiast w Jeżowie czekało na nich pieczenie kiełbasek w ognisku. Wycieczkę wszyscy uznali za udaną.


Biegi przełajowe
Mamy mistrza powiatu zgierskiego w indywidualnych biegach przełajowych i wicemistrza województwa łódzkiego. 24 września 2013 roku na obiekcie Malinka w Zgierzu odbyły się mistrzostwa powiatu zgierskiego w indywidualnych biegach przełajowych. Dla nikogo nie było niespodzianką że po raz czwarty z rzędu pierwsze miejsce zajął uczeń naszej szkoły Przemysław Buba. Kilka dni później Przemek reprezentował szkołę oraz powiat zgierski w mistrzostwach województwa łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim zajmując drugie miejsce. Należy zaznaczyć że w ubiegłym roku Przemek zajął pierwsze miejsce w województwie łódzkim a dwa lata temu trzecie. Brawo mistrzu.

Licealiada lekkoatletyczna dziewczyn
Trzecie miejsce dziewcząt w mistrzostwach powiatu zgierskiego w lekkiej atletyce - Licealiada 2013/2014. 29 września 2013 rozegrane zostały zawody lekkoatletyczne dziewcząt w ramach licealiady. Nasza drużyna po wyrównanej walce zajęła trzecie miejsce.


Licealiada lekkoatletyczna chłopców
W dniu 29 września 2013 roku uczniowie naszej szkoły zajęli drugie miejsce w mistrzostwach powiatu zgierskiego w lekkiej atletyce. Kilka dni później tj. 4 października chłopcy zajęli trzecie miejsce w mistrzostwach rejonu. Szkołę reprezentowali:
 • Janicki Tomasz, Kacprzak Michał, Durasik Kamil - 100m
 • Buba Przemysław, Biernacki Damian - 400m
 • Majewski Kamil, Cieślak Damian, Durasik Kamil - 1500m
 • Świętosławski Łukasz, Bobrowski Damian, Walczak Patryk, Cieślak Damian - skok w dal
 • Walczak Patryk, Łopata Adrian, Mrowiński Artur -pchnięcie kulą
 • Janicki Tomasz, Biernacki Damian, Buba Przemysław, Walczak Patryk - 4x100m (powiat)
 • Janicki Tomasz, Kacprzak Michał, Walczak Patryk, Buba Przemysław - 4x100 (rejon )
Gratulujemy!


Alarm z ewakuacją
W dniu 7 października odbył się próbny alarm wraz z ewakuacją szkoły. Tuż po godzinie 10 uczniów zaskoczył dzwonek alarmowy, ponieważ wszyscy uczniowie są zapoznani z planem ewakuacji szkoły, nastąpiła ona bardzo sprawnie. W trakcie sprawdzania szkoły przez straż z pożarną, uczniowie cierpliwie oczekiwali w parku na odwołanie alarmu.


Lekcja handlu w praktyce
W dniu 3 października 2013r. uczniowie klasy III technikum w zawodzie technik handlowiec byli na wycieczce przedmiotowej w sklepie Intermarche w Aleksandrowie Łódzkim. Zapoznali się z rozbiorem półtuszy wieprzowej i wołowej, poznając poszczególne jej elementy co pozwoliło prawidłowo nazywać części handlowe mięsa wieprzowego i wołowego. "Handlowcy" obejrzeli również proces produkcji kiełbas i wędzonek mięsnych. Uczniowie byli bardzo zadowoleni, że mogli na żywo obejrzeć taki proces.


Ślubowanie i otrzęsiny
Najpierw ślubowanie, potem tańce i śpiewy na otrzęsinach 24 września br. w naszej szkole miało miejsce ważne wydarzenie. Uczniowie czterech klas ślubowali na sztandar szkoły i uroczyście złożyli wpisy w kronice szkoły. W drugiej części Samorząd Szkolny zorganizował nowym kolegom "Konkurs sportów alternatywnych". Zaczęło się od przeciągania liny między chłopcami z poszczególnych klas. Należy podkreślić wielkie zaangażowanie w tej konkurencji wychowawców kl. ITO i ITM, którzy pomagali swoim chłopakom wygrać. Koledzy i koleżanki z kl. I musieli jeszcze wypić kisiel przez rurkę, pokonać tor przeszkód z jajkiem na łyżce, pozbierać ziemniaki. Na koniec każda klasa musiała pokazać swoje talenty wokalne, śpiewając piosenki w formie karaoke. Młodzież bardzo dobrze się bawiła, atmosfera zabawy udzieliła się prawie wszystkim, bo ostatnią piosenkę kl. ITEH zaśpiewali wszyscy. Jako dogrywkę Samorząd zaproponował pokaz tańca przez przedstawicieli z kl. ITI i ITEH. Nie można było ocenić rywalizujących, ponieważ i ta konkurencja zakończyła się wspólnym tańcem. Po podliczeniu punktów okazało się, że zwyciężyła kl. I TI. Gratulujemy .


Nowi wolontariusze w Domu Dziecka
21 września br. cztery uczennice kl. I TEH z opiekunem odwiedziły dzieci w Grotnikach. Tym razem czas upłynął na "sprzątaniu świata". Razem z dziećmi i wychowawcą nasze uczennice porządkowały lasy. W trakcie marszu nawiązała się znajomość dzieci z nowymi koleżankami ze "Staszica".


"Sprzątanie Świata-Polska 2013"
20 września klasy III TM i III TI uczestniczyły w akcji Sprzątanie Świata. Młodzież z nauczycielami porządkowała lasy w pobliżu oczyszczalni ścieków na Rudzie Bugaj. Zebrano około 20 dużych worków śmieci. Po pracowitym przedpołudniu obie klasy udały się na ognisko w miejscowości Księstwo. Dołączyła też na ognisko kl. I TEH, która tego dnia miała wycieczkę pieszą. Serdecznie dziękujemy rodzicowi ucznia kl. III za udostępnienie terenu, zakup kiełbasek i soków. Było naprawdę bardzo miło.


Lekcja prawa w praktyce
Naszym specjalnym gościem 16 września była pani sędzia Anna Maria Wesołowska. Przyjechała do nas z wykładem dotyczącym " Nowych zagrożeń dla młodzieży". Zgromadzeni na sali gimnastycznej uczniowie wszystkich naszych klas mieli okazję posłuchać o sytuacjach, w jakich mogą wejść w konflikt z prawem - często nieświadomie. Pani Sędzia często podawała przykłady ze swojej praktyki sądowej oraz te, zawarte w jej książce pt.: "Bezpieczeństwo młodzieży". Młodzież miała również możliwość zadawać pytania, a także porozmawiać z Panią Sędzią po wykładzie.


Zaczęło się!
2 września o godzinie 9.00 klasy starsze i o 10.00 klasy pierwsze rozpoczęły rok szkolny 2013/2014. W klasach pierwszych uczniowie uczyć się będą w zawodach Technik Informatyk, Technik Ekonomista, Technik Handlowiec, Technik Obsługi Turystycznej i Technik Mechanik. Pan dyrektor Jarosław Kozanecki serdecznie powitał ponad 300 uczniów uczących się w naszej szkole, nauczycieli i rodziców przybyłych na uroczystość i życzył wszystkim udanego roku szkolnego, my również dołączamy się do życzeń. Powodzenia!

Finał Konkursu Wiedzy o Parlamentaryzmie
23 czerwca 2013 r. finaliści i laureaci II edycji Konkursu Wiedzy o Parlamentaryzmie odebrali nagrody i dyplomy. Wśród nich był Paweł Urbański, uczeń klasy III TEM, który znalazł się w pierwszej dziesiątce uczniów najlepiej znających zasady ustrojowe naszego państwa. Uroczystość odbyła się w czasie tegorocznych dni Aleksandrowa Łódzkiego, a rozpoczęła się od krótkiego spotkania, w którym udział wzięli m.in. uczniowie, nauczyciele, oraz organizatorzy konkursu poseł Agnieszka Hanajczyk i prof. dr hab. Agnieszka Liszewska - Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UŁ. Dodatkową nagrodą dla finalistów konkursu będzie wycieczka do Pałacu Prezydenckiego, która odędzie się tuż po wakacjach. Pawłowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


6 Warsztaty Artystyczno-Rękodzielnicze "Jesteśmy"
Już piąty raz Koło Wolontariuszy naszej szkoły uczestniczyło w imprezie osób niepełnosprawnych zorganizowanej 20 czerwca 2013 r. na MOSiR w Aleksandrowie Łódzkim. Mimo upału 15 osób pracowało w godzinach od 8.00 do 19.00. Serdeczne podziękowania należą się: Pawłowi, Paulinie, Ewelinie, Katarzynie, Marlenie, Patrycji, Izie, Michałowi J., Michałowi K. Patrykowi W., Parykowi Sz. z kl. III TEM, Arturowi, Mateuszowi, Michałowi, Kubie z kl. I TI oraz Patrykowi Adrianowi W. z kl. IV TO.


Matematyczne sukcesy naszych uczniów
Podsumowujemy dokonania naszych uczniów w konkursach matematycznych.
 1. W konkursie wiedzy o liczbie PI
  • miejsce - Artur Mrowiński ITI
  • miejsce - Szymon Michalak ITI, Paulina Adamska IIITEM, Michał Jóźwiak IIITEM
  • miejsce - Milena Sikorska IVTO, Jzabela Wardęga IIITEM
 2. W Alfiku matematycznym
  1. miejsce w kategorii Junior - Artur Mrowiński z ITI
  2. miejsce Mateusz Borkowski ITI
  3. miejsce Paweł Myszka ITM
  1. miejsce w kategorii Student Ania Walczak i Krzysztof Matusiewicz z IITEH
  2. miejsce Bartłomiej Gutkowski z IITEH
  3. miejsce Piotr Rogoziński z IITI
 3. W konkursie na Kampanię reklamową pod hasłem "Przedmioty ścisłe drogą do sukcesu". Organizatorami akcji byli: Anna Sroka, Maurycy Nowak i Krzysztof Świeboda. Konkurs miał na celu ukazanie roli przedmiotów ścisłych w życiu codziennym i pracy zawodowej.
  1. miejsce - Ania Walczak i Krzysztof Matusiewicz z IITEH
  2. miejsce Aleksandra Frontczak i Mateusz Bielecki z Zespołu Szkół Sportowych z Aleksandrowie Łódzkim
  3. miejsce Kamili Kwiecień i Kasi Janickiej z IIITO
  Nagrody ufundował Bank Spółdzielczy w Aleksandrowie Łódzkim

Konkurs "Cudze chwalicie, swego nieznacie"
Tegoroczna edycja konkursu regionalnego obejmowała dwa konkursy w których wzięli udział uczniowie szkół średnich i gimnazjalnych z tereny naszego miasta. Pierwszy polegał na przygotowaniu filmu reklamującego region, drugi obejmował znajomość zabytków architektonicznych parków Łodzi i Aleksandrowa Łódzkiego. Oto zwycięzcy konkursów:
Konkurs reklamujący "MAŁĄ OJCZYZNĘ"
 1. miejsce - Przemysław Buba - IIITI
 2. miejsce - Daria Stamenić, Justyna Głodny, Daniel Płociennik - Miejsce Gimnazjum im. Jana Pawła
 3. miejsce - Wiktoria Lesiewicz, Ewelina Olczyk - Miejsce Gimnazjum im. Jana Pawła
Konkurs Wiedzy o Aleksandrowie Łódzkim i Łodzi
 1. miejsce - Przemysław Buba - IIITI
 2. miejsce - Nina Lipka - ITO
 3. miejsce - Paulina Adamska - IIITEM
Gratulujemy!

Konkurs Wiedzy o Konstytucji RP
Uczniowie klas technikum ekonomicznego handlowego i obsługi turystycznej brali udział w konkursie sprawdzającym znajomość zapisów zawartych w naszej Konstytucji z 1997r. Tegoroczna edycja poświęcona była prawom, wolnościom i obowiązkom obywatelskim. Uczniowie klasy IITEH: Joanna Adamiak, Krzysztof Matusiewicz, Aleksandra Hyża zdobyli taką samą liczbę punktów, zajmując tym samym pierwsze miejsce. Zwycięzcom gratulujemy.

WYJAZD WOLONTARIUSZY POD HASŁEM "INNA BAJKA"
Dwóch wolontariuszy z kl. I TI: Kuba Wrzesiński i Michał Krzywicki uczestniczyło w wyjeździe osób niepełnosprawnych do Ślesina. W dniach 10-12 czerwca 2013 r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Stefana Kopcińskiego pod opieką swoich wychowawców pływali po jeziorze. Zadaniem naszych uczniów, którzy posiadają patent żeglarski, było wsparcie sternika żeglującego jachtem oraz pomaganie w wykonywaniu różnych działań załogantom jachtu. Razem z nimi na pokładzie przebywała młodzież niepełnosprawna. Wolontariusze szybko zintegrowali się z osobami niepełnosprawnymi. Chętnie dzielili się swoja wiedza i umiejętnościami. Przed wypłynięciem z portu przeprowadzili krótką pogadankę na temat bezpieczeństwa na jachcie i zapoznali podopiecznych z budową jachtu i podstawowymi komendami.Wieczory upływały w miłej atmosferze przy ognisku, w którym piekliśmy pyszne kiełbaski. Wolontariuszom serdecznie dziękujemy, za to, że chętnie poświęcali swój czas.


SZTAFETA SZWEDZKA
11 czerwca nasza sztafeta szwedzka w składzie Buba Przemysław, Bobrowski Damian, Kacprzak Michał, Janicki Tomek i Łopata Adrian zajęła 5 miejsce w województwie i wywalczyła awans do FINAŁU KRAJOWEGO W BIEGACH ROZSTAWNYCH VENA SPORT. Finał odbędzie się 19 czerwca na AZS-ie w Łodzi. Panowie trzymamy za Was kciuki! (W ramach edukacji sztafeta szwedzka konkurencja lekkoatletyczna, sztafeta polegająca na przebiegnięciu przez czterech zawodników dystansów kolejno 100+200+300+400 m lub 400+300+200+100 m. Była rozgrywana na mistrzostwach Polski w latach 1934, 1937, 1938, 1946, 1947, 1949 i 1950. Często pojawia się w programie zawodów młodzieżowych).


LICEALIADA 2013
W dniach 5,6,7 czerwca nasza szkoła była współorganizatorem Mistrzostw Polski w piłce koszykowej dziewcząt w ramach Licealiady 2013. Przez trzy dni mogliśmy obserwować zacięte pojedynki drużyn z całej Polski. W rozgrywkach udział wzięły drużyny LO SMS z Gdyni, LO ze Szczecina, LO z Warszawy, LO SMS z Bydgoszczy, LO z Rzeszowa, LO z Głuchołaz, LO SMS z Łodzi im. Marcina Gortata oraz LO z Aleksandrowa Łódzkiego. W finale zmierzyły się LO SMS z Gdyni i LO z Aleksandrowa Łódzkiego. Mistrzyniami Polski Licealiady 2013 zostały dziewczyny z LO z Aleksandrowa Łódzkiego. Gratulujemy!


1 czerwca w naszej szkole
Tradycją w naszej szkole stało się, że z okazji Dnia Dziecka rozgrywany jest turniej piłki nożnej. W tym roku udział wzięło 6 drużyn reprezentujących: nauczycieli oraz klasy: IIIZM, IITI, IITEH i IITO, IITM, ITI. Rozgrywki były pasjonujące, a najlepszą okazała się klasa IITI, na drugim miejscu była mieszana reprezentacja klas IITEH i IITO, na trzecim miejscu klasa IIIZM, czwarte zaszczytne miejsce wywalczyła drużyna nauczycieli. Pozostałe drużyny zajęły ex aequo piąte miejsce. Wyłoniony został najlepszy zawodnik turnieju, którym zaraz po trenerze Bartku Grąbkowskim okazał się Rafał Roźniakowski z klasy IITI. Gratulujemy.


Dzień Matki w przedszkolu
Podczas piątej (ostatniej) wizyty naszych uczniów w Miejskim Przedszkolu nr 3 dzieci przygotowywały laurki dla swoich mam. Z okazji Dnia Mamy zrobiliśmy dla przedszkolaków serduszka, które samodzielnie dekorowali. Serdecznie dziękujemy uczniom z kl. IIITI, IITEH, ITO za udział w akcji POCZYTAJ MI STARSZY PRZYJACIELU.


Powiatowy Konkurs Historyczny
29 kwietnia 2013 roku uczniowie naszej szkoły: Dominik Kwiatkowski i Emil Krzepiński ITH brali udział w Powiatowym Konkursie Historycznym. Do rywalizacji stanęli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Zgierskiego. Konkurs miał na celu poszerzenie wiedzy uczniów z zakresu historii dwudziestolecia międzywojennego (1918-1939) oraz rozwijanie umiejętności pracy z mapą, tekstem źródłowym i źródłem ikonograficznym. 13 maja 2013 roku odbyło się uroczyste rozdanie nagród i dyplomów. Wśród najlepszych był Dominik Kwiatkowski, zdobywca II miejsca! SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.


Pożegnanie klas czwartych
W dniu 26 kwietnia br. odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów technikum w zawodach: technik obsługi turystycznej, technik informatyk, technik mechanik oraz technik handlowiec i ekonomista.. Na uroczystość zaproszono władze Powiatu Zgierskiego, władze miasta Aleksandrowa Łódzkiego, dyrektorów szkół Aleksandrowa Łódzkiego oraz przedstawicieli podmiotów gospodarczych współpracujących ze szkołą. W uroczystości wzięli udział także rodzice absolwentów oraz przedstawiciele klas młodszych. Uczniowie zastali nagrodzeni za wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, zaangażowanie się w życie klas i szkoły, reprezentowanie szkoły w konkursach - Nagrody specjalne od Procter&Gamble, Wolontariacie - nagrody specjalne od Banku Spółdzielczego, zawodach sportowych. Nagrodzeni uczniowie: Bartosz Konicki, Damian Matczak, Robert Węcławski, Patryk Malinowski, Andrzej Tworkowski, Patryk Dymkowski, Paweł Pomorski, Krzysztof Michalak, Rafał Mysiala, Patryk Woźniak, Patrycja Skiera, Olga Dąbkowska, Paulina Kubala, Damian Michalski, Krzysztof Drygowski, Marcin Borkowski, Grażyna Kaczmarek, Iwona Niewiadomska, Ewa Bodnar, Karolina Zawadzka, Wojciech Walczak, Marcelina Kobiałka, Michał Sulima. Młodzież otrzymała dyplomy i statuetki sportowe za reprezentowanie szkoły w rozgrywkach sportowych na terenie gminy, powiatu i województwa. Były także podziękowania dla rodziców za wspaniałe wyniki uczniów i olbrzymie zaangażowanie dzieci w życie szkoły: Renacie i Adamowi Matczakom za syna Damiana, Jadwidze i Markowi Mysialom za syna Rafała, Agnieszce i Grzegorzowi Michalskim za syna Damiana, Katarzynie Niewiadomskiej za córkę Grażyną Kaczmarek, Jolancie i Piotrowi Niewiadomskim za córkę Iwonę. Uczniowie podziękowali Dyrekcji szkoły, nauczycielom, wychowawcom, rodzicom. Krótki program artystyczny przygotowany przez klasę II TEH i II TI uświetnił całość. Życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym i egzaminach potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

"Homoresponsabilis in the Globalized World"
W marcu uczniowie II i III klas ekonomicznych wzięli udział międzynarodowym projekcie Leonardo da Vinci Transwer Innowacji "Homoresponsabilis in the Globalized World". Celem projektu, prowadzonego przez Uniwersytet Łódzki jest transfer biznesowej gry "Homoresponsabilis", która będzie wykorzystywana będzie w edukacji zawodowej. Kolejny etap gry odbędzie się w październiku.


Olimpiada matematyczna
W miesiącu kwietniu uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Aleksandrowie Łódzkim, uczestnicy projektu "Wspomaganie nauczania matematyki w oparciu o narzędzia ITC oraz zajęcia prowadzone na platformie e-lerningowej" wzięli udział w Olimpiadzie Matematycznej. Wspólnie z około 300 uczniów z 10 Techników z całej Polski w dniu 8 kwietnia przystąpili do I jej etapu i rozwiązywali zadania umieszczone na platformie informatycznej. Spośród nich najlepsi przeszli do II etapu. Z naszej szkoły byli to uczniowie klasy 1TI: Artur Mrowiński, Daniel Woźniczak, Sebastian Maciaszczyk, Dominik Mirowski, Rafał Dominiak i uczennica Joanna Makowska z IIITI. Wymienieni uczniowie w dniu 15 kwietnia w ramach II etapu olimpiady rozwiązywali przez Internet również 10 zadań umieszczonych na e-platformie przy którym należało wykazać nie tylko wiedzą matematyczną, ale i logicznym myśleniem. Wszyscy łamali mocno "swoje głowy" aby osiągnąć jak najlepsze wyniki. Po kilku dniach okazało się, że dwoje uczniów - Joanna Makowska i Artur Mrowiński awansowało do finału. Uczniowie Ci, którzy jednocześnie są uczestnikami Grupy Projektowej pod kierunkiem swojego opiekuna pani Anny Sroki rozpoczęli krótkie ale intensywne przygotowanie do następnego etapu. W dniu 22 kwietnia wszyscy udali się na Politechnikę Łódzką, aby w Instytucie Matematyki wspólnie z 15 innymi finalistami przystąpić do rozwiązywanie testu złożonego z 10 zadań. Emocje były duże, kiedy po 1,5 godzinie pisania zaproszeni zostali na poczęstunek i oczekiwali na werdykt jury złożonego z asystentów PŁ. Następnie wszyscy uczniowie i opiekunowie zostali zaproszeni na ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Jakie było zaskoczenie naszych uczniów, kiedy okazało się, że Artur Mrowiński zajął III miejsce, a Joanna Makowska II miejsce. Otrzymali oni dyplomy i nagrody w postaci iPadów firmy Apple. Jest to duży sukces naszych uczniów, ich opiekuna i szkoły. Okazuje się, że matematyka może pomóc każdemu w odniesieniu sukcesu jeżeli tylko pragnie. Gratulujemy i oczekujemy dalszych sukcesów.


WIOSENNY RAJD PIESZY
W czwartkowe przedpołudnie 18 kwietnia br. klasa I TO wybrała się z wychowawcą i pedagogiem szkolnym na rajd pieszy. Dzielna piętnastka pokonała dziesięciokilometrowy odcinek drogi Grotniki- Nakielnica - Ruda Bugaj - Aleksandrów Łódzki w 3,5 godziny. Po trudach spaceru wszyscy uśmiechnięci wrócili do domów. Klasa postanowiła w przyszłym roku pokonać pieszo trasę do Grotnik w obie strony.


"Śladami Romualda Traugutta i bitwy pod Dobrą"
14 marca 2013 Joanna Makowska, Marta Kowalska, Paweł Urbański, Daniel Woźniczak wraz z nauczycielką historii Anną Białkowska- Pietrzak zwiedzali stolicę, uczestnicząc w wycieczce: "Śladami Romualda Traugutta i bitwy pod Dobrą". Nasi uczniowie byli reprezentantami szkoły w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Patronach Szkół Ponadgimnazjalnych - edycji poświęconej przywódcy powstania styczniowego. Wyjazd był nagrodą dla uczestników i miał charakter historyczny. Uczniowie zatrzymali się przy mogile powstańców styczniowych, poległych w bitwie pod Dobrą. W Warszawie zwiedzili Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas wyjazdu mieli okazję zapoznać się z koleżankami i kolegami z innych szkół oraz spacerować po zimowych ulicach Starego Miasta.

Berlin bez tajemnic
W dniu 14 marca odbył się Konkurs Wiedzy o Berlinie "Berlin bez tajemnic". Konkurs adresowany był do uczniów gimnazjów, którzy rywalizowali ze sobą w grupach 3-osobowych. Do "boju" przystąpiło 5 grup: dwie grupy z Gimnazjum 17 w Łodzi, dwie z Gimnazjum 3 w Aleksandrowie Łódzkim oraz jedna grupa z Gimnazjum 1 również z Aleksandrowa Łódzkiego. Uczestnicy rozwiązywali zadania konkursowe w trzech etapach. Pierwszym etapem było rozwiązanie testu, składającego się z 20 pytań; w drugiej części konkursu uczniowie przedstawili wcześniej przez siebie przygotowane prezentacje multimedialne o stolicy Niemiec, a w trzeciej, ostatniej fazie uczniowie odpowiadali na bieżąco na pytania dotyczące Berlina. W przerwie gimnazjaliści mogli obejrzeć szkołę, porozmawiać z uczniami naszej szkoły, a także posilić się małym co nieco. Zwycięzcami zostali: I miejsce- Gimnazjum 17, II miejsce- Gimnazjum 3 i miejsce III- Gimnazjum 1.


"Konkursy dla ekonomistów i handlowców"
W XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości w roku szkolnym 2012/2013 na etapie edukacyjnym wzięli udział wszyscy uczniowie klas III i IV technikum ekonomicznego i handlowego. Do etapu II klasyfikacyjnego Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości zakwalifikowała się uczennica klasy IV TEH - Grażyna Kaczmarek. Ideą konkursu było rozwijanie wśród uczniów zainteresowania problematyką współczesnej rachunkowości, upowszechnienie sposobu korzystania z informacji kodowanej przez specyficzny język ewidencji działalności gospodarczej oraz podniesienie poziomu nauczania rachunkowości.
W dniu 04.04.2013 r. uczniowie klasy IV TE wzięli udział w eliminacjach do Wojewódzkiego Konkursu Ekonomicznego "EURONOMIK 2013" pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego, Łódzkiego Kuratora Oświaty i Starosty Zgierskiego sponsorowanym przez Bank PEKAO SA i Starostę Zgierskiego. Uczniowie zmagali się z częścią teoretyczną jak i praktyczną zadania. Konkurs został poprowadzony z wykorzystaniem komputerów i platformy e-learningowej Celem konkursu było:
1. Przygotowanie uczniów do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.
2. Odkrywanie i rozwijanie uzdolnień uczniów oraz pobudzanie ich do twórczego myślenia.
3. Szerzenie wiedzy i kultury ekonomiczno-informatycznej wśród uczniów oraz zasad uczciwej konkurencji.
4. Inspirowanie twórczych postaw uczniów wobec problemów informatyczno-ekonomicznych.
Uczniowie pobierali przez Internet zadania, rozwiązywali je na swoich komputerach w programie magazynowo-księgowym, odsyłali gotowe zadania w postaci dokumentów: faktury sprzedaży, przyjęcia zewnętrznego, dowodu przyjęcia do ewidencji środka trwałego itp. na platformę, rozwiązywali zadania testowe przez Internet.

MAMY KOLEJNĄ MISTRZYNIĘ SZKOŁY
27 marca 2013r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Dziewcząt. Turniej ten poprzedzony był rozgrywkami klasowymi, które wyłoniły finalistki szkolnych rozgrywek. Końcowa klasyfikacja przyniosła wiele niespodzianek. Najwyższe miejsca zajęły: I MIEJSCE - Marcelina Kobiałka z klasy IV TEH, II MIEJSCE- Katarzyna Golińska z klasy I TO, III MIEJSCE - Grażyna Kaczmarek z klasy IV TEH. Tradycyjnie GRATULUJEMY i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych sportowych zawodów.

Koło Wolontariuszy tuż przed Świętami Wielkanocnymi
Przedpołudnie soboty 23 marca spędziliśmy na odwiedzinach w Domu Dziecka w Grotnikach. Od dwóch lat jeździmy tam prawie w każdą sobotę i jesteśmy bardzo mile widziani. Tym razem wybraliśmy się z dziećmi na spacer po lesie, a następnie graliśmy w kalambury. Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych przekazaliśmy naszym milusińskim upominki świąteczne - pisanki, które zostały wykonane na warsztatach w Środowiskowym Domu Samopomocy przez naszych wolontariuszy i osoby niepełnosprawne.
Zorganizowaliśmy także w szkole kiermasz z ozdobami wielkanocnymi ŚDS-u. Sprzedaliśmy artykuły za 50 zł, które zostały przekazane na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy. Dziękujemy wszystkim za pomoc.


Nagrodzeni wolontariusze
22 marca br. w Środowiskowym Domu Samopomocy nastąpiło uroczyste zakończenie realizacji projektu przez Fundację Osób Aktywnych Społecznie w Aleksandrowie Łódzkim. W imprezie uczestniczyli nasi wolontariusze: Michał Jóźwiak, Michał Kaczmarek, Paweł Urbański, Artur Mrowiński i Michał Krzywicki, którzy współpracowali z fundacją od listopada 2012 roku. Za pomoc i udział w przedsięwzięciach FOSA uczniowie otrzymali nagrody


Drzwi otwarte
Dnia 14 marca od godziny 14.00 drzwi naszej szkoły były "otwarte" dla gimnazjalistów i ich rodziców. Na gości czekało wiele atrakcji. Można było wziąć udział w procesie obróbki graficznej, dzięki której uczestnik otrzymywał wydruk swojej karykatury. Chętni brali udział w wirtualnych zawodach przygotowanych w pracowni komputerowej. Były wyścigi, slalom gigant i wiele innych dyscyplin sportowych. W holu trzeciego piętra na zwiedzających czekały potrawy regionu Morza Śródziemnego przygotowane przez uczniów klasy 3TO, a obok wirtualny SEJM (na tablicy multimedialnej). W budynku "B" największą atrakcją była wystawa sprzętu muzycznego z czasów dawnego PRL-u. Każde urządzenie działało i niektórzy z sentymentem wsłuchiwali się w brzmienie płyt winylowych. Zwiedzanie kończyło się w pracowni 1C, gdzie można było skosztować wypieków i dowiedzieć się wszystkiego o ofercie edukacyjnej.
Drzwi naszej szkoły ciągle stoją otworem dla wszystkich zainteresowanych. ZAPRASZAMY!


Maraton ZUMBY
23 marca w naszej szkole Klub OTOFITNESS zorganizował imprezę otwartą dla wszystkich, czyli maraton zumby. Około 55 osób ćwiczyło przez dwie godziny w rytm niezwykle dynamicznej kombinacji muzyki latynoskiej i międzynarodowej.


"STASZIC" W PRZEDSZKOLU
14 marca chętni uczniowie z kl. I TO i III TI odwiedzili młodszych kolegów z sąsiedniej placówki - Miejskiego Przedszkola nr 3 na ul. Ściegiennego. Realizujemy tam akcję "POCZYTAJ MI STARSZY PRZYJACIELU". Tym razem bajka i zabawa plastyczna były tematycznie związane z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi. Nasze uczennice narysowały na dużych arkuszach papieru pisanki, które dzieci ozdabiały z pomocą dorosłych.


8 MARCA DZIEŃ KOBIETY PIĘKNEJ I AKTYWNEJ
Dzień Kobiet był okazją do zorganizowania przez Firmę P&G spotkania młodzieży naszej szkoły z wizażystką i kosmetyczką. W zajęciach warsztatowych "Zadbaj o siebie" brały udział dziewczyny z kl. IITO, IIITO i IVTO, które dowiedziały się:
 • jak pielęgnować cerę trądzikową,
 • jak wykonać makijaż ukrywający niedoskonałości (propozycja kosmetyków),
 • o domowych ciekawostkach kosmetycznych,
 • o stylizacja szkolnej - ubiór dostosowany do sylwetki,
 • o niebezpieczeństwie wynikającym z korzystania z solarium.
Był także czas na naukę makijażu. Druga część spotkania poświęcona była dla chłopców. Panowie z kl. I TI zapoznali się z wpływem sterydów na organizm (zagrożenia), negatywnym działaniem solarium oraz stylizacją i dbaniem o włosy. Firma P&G ufundowała dla uczestników upominki w postaci kosmetyków. Dzięki współpracy z aleksandrowskim Klubem OTOFITNESS w naszej szkole odbył się pokaz zajęć ZUMBA prowadzony przez instruktorkę Patrycję. Skorzystały z niego wszystkie aktywne uczennice, jak i nauczycielki. Zumba jest to fuzja tańca oraz aerobiku do niezwykle dynamicznej kombinacji rytmów latynoskich i międzynarodowych. Poprzez świetną zabawę kształtuje naszą sylwetkę, dba o naszą kondycję, a przede wszystkim napawa nas optymizmem i wprawia w świetne samopoczucie, które zostaje na długo, długo po zajęciach. Wprost wymarzone trening dla każdego entuzjasty tańca i nie tylko. Polecamy wszystkim.
23 marca 2013 r. w godz. 14.00-16.00 w naszej szkole Klub OTOFITNESS organizuje MARATON ZUMBY. Jest to impreza otwarta dla wszystkich ze szkoły i spoza szkoły. Serdecznie zapraszamy. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych proszeni są o wzięcie ze sobą legitymacji szkolnej. Szczegóły u pedagoga szkolnego.


Konkurs Kreatywni z ABB
W dniu 7 marca odbyła się finałowa gala Konkursu "Kreatywni z ABB". Konkurs zorganizowany był przez firmę ABB sp. z o.o. w ramach projektu społecznego ABB w Aleksandrowie Łódzkim "uczeń z pasją, inżynier z przyszłością".
Do I etapu konkursu przystąpiło 187 z naszej szkoły. Z tej grupy została wyłoniona 30 osobowa grupa, która została podzielona na 15 dwuosobowych zespołów. Do finału przystąpiło ostatecznie 9 zespołów, które przygotowały krótkie prezentacje na zadane tematy. Wraz z naszą szkołą udział brali także uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Aleksandrowie Łódzkim. Uczniowie z naszej szkoły zajęli aż siedem miejsc w pierwszej dziesiątce finalistów. Najlepsi to Damian Michalski i Patryk Szulc - II miejsce. Łukasz Nolbrzak, Krzysztof Drygowski III miejsce, Michał Jóźwiak i Marek Tomaszewski V miejsce, Anna Wieczorek i Magdalena Kaczorowska VI miejsce, Robert Maćkowiak VIII miejsce i nagroda publiczności, Jakub Jóźwiak i Michał Kaczmarek IX miejsce. Uczniowie musieli przygotować krótkie prezentacje m.in. na takie tematy: "Ekologiczny transport przyszłości w moim mieście/gminie". "Jak zwiększyć efektywność energetyczną w mojej szkole - zaproponuj zmiany lub inwestycje", "Obiekty przyjazne dzieciom i młodzieży - zaprojektuj "zieloną" szkołę przyszłości", "zwiększyć efektywność energetyczną w moim mieście/gminie - zaproponuj zmiany lub inwestycje".
Wszyscy uczestnicy wykazali się szeroką wiedzą o nowych technologiach energetycznych, znajomością produktów ABB dotyczących tych technologii. Laureaci odebrali z rąk kierownictwa ABB wartościowe nagrody iPad-y i iPod-y.


Szóstki Siatkarskie
Kolejne sportowe zmagania w naszej szkole miały miejsce w dniu 12 marca 2013r. Tym razem dziewczęta walczyły o Mistrzostwo Szkoły Szóstek Siatkarskich Drużyny mogły mieć wsparcie swoich kolegów. Wyniki przedstawiają się następująco:
 • I MIEJSCE - IITO w składzie:Martyna Borowska, Katarzyna Juszczak,Monika Tworkowska, Katarzyna Włazińska, Patryk Walczak;
 • II MIEJSCE - IVTO w składzie:Anna Andrzejczak, Lena Jędrzejczak, Paulina Sitkiewicz, Patrycja Skiera, Damian Rymarczyk, Patryk F. Woźniak;
 • III MIEJSCE - IITEH w składzie: Magdalena Kaczorowska, Aleksandra Hyża, Anna Kaczmarek, Magdalena Justyn, Karolina Adamiak, Grażyna Krakowiak;
 • IV MIEJSCE - IVTEH w składzie: Grażyna Kaczmarek, Ewelina Witczak, Iwona Niewiadomska, Aneta Klonowicz, Joanna Kochan, Wojciech Walczak;
 • V MIEJSCE - IIITO, IIITI, IIITEMw składzie: Anna Olejniczak, Marta Kowalska, Karolina Wlaczak, Dominika Jedlińska, Katarzyna Janicka, Natalia Pucek.
Zwycięzcom gratulujemy, a wszyskich zachęcamy do brania udziału w kolejnych rozgrywkach.


Konkurs Wiedzy o Podatkach
Uczennice Ewelina Wodzińska i Katarzyna Sarnecka zakwalifikowały się do kolejnego etapu Konkursu Wiedzy o Podatkach. Drugi etap konkursu odbędzie się 14 marca na Wydziale Prawa Uniwersytetu Łódzkiego. Mocno trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.


ŒŚwięto Liczby Pi
Dzień 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14 i przypomina on liczbę zwaną Pi. Ponieważ jest ona bardzo ważnym elementem nauki –zwłaszcza matematyki to aby ją uhonorować tego dnia obchodzony jest ŒŚwiatowy Dzień Liczby Pi. W tym roku nasza szkoła włącza się w te obchody i w ramach corocznie obchodzonego ŒŚwięta Matematyki organizuje ŚŒwięto Liczby Pi. Tego dnia w naszej szkole odbędzie się test ze znajomośœci wiadomoœści związanych z liczbą Pi. Test będzie przeprowadzony we wszystkich klasach jedocześnie na początku jednej z lekcji w dniu 14 marca. Uczniowie i chętni nauczyciele odpowiedzą na kilkanaœcie pytań w czasie 5-10 minut. Uczestnicy którzy test rozwiążą najlepiej otrzymają dyplomy i drobne upominki.
Jednoczeœnie przypominamy o konkursie na własny wiersz mnemotechniczny – iloœść liter w wyrazach to kolejne cyfry przybliżenia liczby PI. Więcej informacji na szkolnym facebooku i u nauczycielek matematyki. Zachęcamy do udziału w konkursach.


Trójki Siatkarskie
W dniu 6 marca 2013r. na naszej hali sportowej odbyły się Mistrzostwa Szkoły Trójek Siatkarskich Dziewcząt. O tytuł mistrza walczyło sześć drużyn. A oto wyniki:
 • I MIEJSCE - IITEH w składzie: Kaczmarek Anna, Krakowiak Grażyna, Chrzanowska Sylwia,
 • II MIEJSCE - IVTEH w składzie: Kaczmarek Grażyna, Kobiałka Marcelina, Witczak Ewelina,
 • III MIEJSCE - IVTEH w składzie: Kochan Joanna, Klonowicz Aneta, Niewiadomska Iwona,
 • IV MIEJSCE - IITO w składzie: Juszczak Katarzyna, Tworkowska Monika, Włazińska Katarzyna,
 • V MIEJSCE - IVTO w składzie: Andrzejczak Anna, Dąbkowska Olga, Sitkiewicz Paulina,
 • IV MIEJSCE - ITO w składzie: Banasiak Małgorzata, Gajewska Wiktoria, Golińska Katarzyna,
Zwycięzcom gratulujemy, a wszyskich zachęcamy do brania udziału w kolejnych rozgrywkach.


Warsztaty o sztuce autoprezentacji
W dniu 28 lutego klasa IVTI uczestniczyła w warsztatach przygotowujących do ustnej matury "Jak mówić i co robić by zostać wysoko ocenionym? O sztuce autoprezentacji". Warsztaty zostały zorganizowane przez Bibliotekę Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi, a poprowadziła je pani Małgorzata Kierzkowska Uczniowie mieli możliwość na własnej skórze przekonać się jak ważny jest właściwy sposób komunikowania się zarówno w sposób werbalny jak i niewerbalny. Dowiedzieli się wiele na temat właściwej postawy jaką należy przyjąć w trakcie egzaminu, jak wejść na salę, jak najlepiej usiąść, na temat kontaktu wzrokowego, modulowania głosu. Wiedza ta skutecznie może być wykorzystywane w życiu późniejszym np. w trakcie rozmów o pracę. Wiele czasu poświęcono na właściwe i skuteczne przygotowanie się do egzaminu ustnego. Warsztaty okazały się bardzo interesujące, teraz tylko pozostaje wykorzystanie tej wiedzy w praktyce już w maju.


Powiatowy Konkurs Wiedzy o Patronach Szkół Ponadgimnazjalnych
Tegoroczna edycja konkursu poświęcona była bohaterowi powstania styczniowego - Romualdowi Trauguttowi. Zaciekła rywalizacja między drużynami zakończyła się zwycięstwem zespołu z Liceum Ogólnokształcącego im. R.Traugutta w Zgierzu. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat działalności dyrektora powstania z 1863r. uzyskując VI miejsce: Joanna Makowska IIITI i Daniel Woźniczak z ITI. VII miejsce: Ewelina Wodzińska IIITEH i Paweł Urbański III TEH. Gratulujemy.


Konkurs Wiedzy o Parlamentaryźmie
W pierwszym etapie konkursu wzięli udział uczniowie z klas: IIITEM i IIITO. Do półfinału który odbędzie się 4 marca na wydziale Prawa i Administracji UŁ zakwalifikowali się Ewelina Wodzińska i Paweł Urbański z klasy IIITEM. Gratulujemy i życzymy powodzenia.


Trzecie miejsce dziewcząt
W dniu 4 lutego 2013r. dziewczęta z naszej szkoły walczyły na parkiecie MOSiR w Zgierzu w Mistrzostwach Powiatu Zgierskiego w Piłkę Koszykową. Jedna wygrana (SLO Zgierz) i jedna przegrana (LO Aleksandrów) w fazie grupowej pozwoliły na awans do półfinału. Trzy dni później nasza reprezentacja znów wygrała (LO Ozorków) i drugi mecz przegrała (ZS Nr 1 Zgierz). Przegrane nie smucą, bowiem musieliśmy zmierzyć się z zespołami, które na co dzień trenują piłkę koszykową. Dzięki ogromnej walce dziewczęta zajęły wysokie TRZECIE MIEJSCE. GRATULUJEMY!!!


Jedziemy do Katowic
Eliminacje II etapu Olimpiady Przedsiębiorczości odbędą się 7 marca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Z zadaniami symulacyjnymi dotyczącymi przedsiębiorstw i testami ekonomicznymi zmagać się będą: Ewelina Wodzińska i Paweł Urbański z IIITEM. Życzymy powodzenia!


"POCZYTAJ MI STARSZY PRZYJACIELU"
Tak nazywa się akcja prowadzona od stycznia przez naszą młodzież w Miejskim Przedszkolu nr 3 w Aleksandrowie Łódzkim. Młodzież naszej szkoły przygotowuje regularne, co dwa tygodnie, spotkania czytelnicze dla przedszkolaków. Byliśmy już u maluchów dwa razy. 6 lutego czytaliśmy dzieciom wiersze Jana Brzechwy, a do tego przygotowaliśmy kolorowani tematyczne. Dzięki uczestnictwu w opisanym przedsięwzięciu nasza młodzież ma okazję, często po raz pierwszy, zetknąć się z wolontariatem. Kontakt z młodszymi uczy ich budowania więzi, a publiczne wystąpienia pozwalają zyskać więcej pewności siebie.


POŻEGNANIE DYREKOTRA SZKOŁY
Ogłoszenie!!! „Dnia 31 stycznia roku 2013 w mieśœcie Aleksandrowie Łódzkim, kiedy Burmistrzem grodu jest Jacek Lipiński, Starostą Zgierskim Krzysztof Kozanecki, Pani Dyrektor Danuta Kowalska przekazała insygnia władzy Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica swojemu następcy Jarosławowi Kozaneckiemu, o czym wszem i wobec zawiadamiamy”.
Tymi słowami Samorząd Szkolny pożegnał Dyrektora Szkoły Danutę Kowalską. W imieniu wszystkich uczniów przewodniczący Samorządu Szkolnego uroczyœcie podziękował Pani Dyrektor za wieloletnią pracę na rzecz szkoły i młodzieży, wręczając kwiaty. Młodzież okazała swój szacunek, wstając i bijąc gromkie brawa. Niespodzianką dla wszystkich był krótki film pt. "„22 lata minęły jak jeden dzień"”. Jego autor Przemek Buba wykorzystał materiały archiwalne szkoły z okresu sprawowania funkcji dyrektora szkoły przez Panią Danutę Kowalską. Uroczystośœć uatrakcyjnił występ skrzypka Mateusza Kolasińskiego, ucznia szkoły muzycznej w Łodzi. Ostatnim punktem programu było przekazanie insygniów władzy przez Panią Dyrektor jej następcy Panu Jarosławowi Kozaneckiemu. Rozpoczęcie kadencji przez Nowego Dyrektora uœwietniono przekazaniem mu jego portretu w koronie. Impreza przebiegała w atmosferze pełnej ciepła i wzruszenia.


DZIEŃ TURYSTYKI
31 stycznia Samorząd Szkolny zorganizował dla młodzieży „Quiz turystyczny o Polsce”. Trzyosobowe zespoły udzielały odpowiedzi na pytania przygotowane w formie prezentacji i wyœwietlane na tablicy multimedialnej. Pytania dotyczyły zabytków, gwar, strojów i tańców ludowych. W konkursie wzięło udział 13 zespołów. Poniżej przedstawiamy zwycięzców:
 • I miejsce - kl. II TEH – K. Matusiewicz, M. Ziąbka, K. Bednarek
 • II miejsce – kl. IV TO – P. Skiera, R. Misiala, A. Golińska
 • III miejsce – kl. I TO – M. Banasiak, W. Gajewska, J. Balik.
Zwycięzcy zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami (m.in. bilety do kina lub pizza w wybranej pizzerii). Dziękujemy kl. I TO za pomoc w przygotowaniu dekoracji i dyplomów oraz nauczycielowi przedmiotów turystycznych za opracowanie pytań.


„"Cudze chwalicie, swego nie znacie" - ”ŁódŸź oraz Gmina Aleksandrów Łódzki
ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONKURSACH REGIONALNYCH. „ "Cudze chwalicie, swego nie znacie"” ŁódźŸ oraz Gmina Aleksandrów Łódzki - konkurs wiedzy o regionie konkurs na film reklamujący region łódzki. Regulaminy konkursów. Szczegółowych informacji udzielają p. A. Białkowska-Pietrzak, p. K. Świeboda, p. A. Tyburska- Śródka (pedagog).


VI Ogólnopolski Konkurs Językowy na Kartkę z Pamiętnika
Szkoła Języków Obcych GLOSSA ogłasza konkurs językowy na kartkę z pamiętnika. Praca konkursowa, w języku angielskim lub niemieckim, może składać się z opisu kolejnych dni lub też wybranych dni tygodnia, miesiąca czy nawet roku. Głównym bohaterem pamiętnika możecie być wy, ale także osoba fikcyjna-postać, którą stworzycie sami. Aby zgłosić swój udział w konkursie należy na stronie internetowej wybranej wersji językowej konkursu samodzielnie zarejestrować/zalogować się za pomocą opcji ‘zgłoszenie’ (lewy panel menu). Następnie wybrać odpowiednią szkołę oraz nauczyciela oraz załączyć pracę. Prace konkursowe (zapisane w formacie doc, pdf lub rtf) należy przesyłać wyłącznie poprzez swoje konto (utworzone przez stronę konkursową) w terminie do 31.03.2013r. Na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody m.in. wyjazdy za granicę na intensywne kursy językowe. Pytania dotyczce konkursu możecie kierować do nauczycieli języków obcych, a szczegółowy regulamin znajdziecie na stronie GLOSSA.


Wolontariat w FOSA
„Senior Aktywny Społecznie” to nazwa projektu, w którym biorą udział nasi wolontariusze: Paweł Urbański, Michał JóŸwiak, Michał Kaczmarek, Artur Mrowiński, Michał Krzywicki, Mateusz Borkowski. Celem tego przedsięwzięcia jest zachęta do zwiększenia aktywnoœci społecznej osób w wieku szeœćdziesięciu lat i więcej, rozwój relacji międzypokoleniowych, a także wspieranie i propagowanie idei aktywnego życia osób starszych. Wolontariusze razem z seniorami byli na wycieczce pieszej z kijkami nordic walking po Rezerwacie Przyrody „Torfowisko Rąbień”, pracowali podczas spotkania wigilijnego zorganizowanego w grudniu minionego roku.


SPOTKANIE NOWOROCZNE W ŚDS
10 stycznia szkolni wolontariusze wzięli udział w spotkaniu z pracownikami oraz podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy. Była nas duża grupa, ponieważ zachęciliœmy do udziału uczniów z klas pierwszych (z kl. I TO), którzy są zainteresowani działalnoœcią społeczną. W spotkaniu uczestniczyła również Pani Dyrektor oraz kierownictwo domu samopomocy. Ustaliliśmy plan działań na najbliższe miesiące. Dziękujemy za pyszne ciasta i miłą atmosferę.


Olimpiada Historyczna
5 stycznia 2013 r. odbyły się eliminacje II stopnia (okręgowe) Olimpiady Historycznej. Naszą szkołę reprezentowała Marta Kowalska z klasy IIITI. Aby zakwalifikować się do tego etapu Marta musiała wykazać się wiedzą z zakresu: podstawy programowej na poziomie rozszerzonym, jednej z wybranych specjalności, znajomości trzech wybranych lektur oraz napisać pracę na temat "Rok 1968 w Polsce i Europie - próba porównania" ocenianą przez ekspertów Komitetu Okręgowego. Przygotowanie do etapu okręgowego wymagało od Marty przeczytania dodatkowych pięciu lektur. Temat eliminacji pisemnych dotyczył kryzysu demokracji w okresie międzywojennym. Gratulujemy Marcie udziału w eliminacjach okręgowych Olimpiadzie Historycznej i życzymy wytrwałości w dalszym zgłębianiu tajników historii.


Konkurs Wiedzy o Stanisławie Staszicu
W styczniu odbył się I etap Konkursu Wiedzy o Stanisławie Staszicu. Tradycyjnie wzięli w nim udział uczniowie klas pierwszych. W teście znalazły się pytania dotyczące życia i działalności Patrona naszej szkoły. Oto uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki: Mateusz Joahimiak ITM, Mariusz Łaczkowski ITO, Joanna Witaszko ITO, Sylwia Zwierzchowska ITO, Natalia Uryszek ITO, Ilona Sikorska ITO, Daniel Woźniczak ITI, Dominik Połoński ITM, Bartłomiej Zawadzki ITM, Bartosz Szymański ITO, Karolina Lipińska ITH, Milena Naininger ITH. Drugi etap konkursu będzie polegać na samodzielnym przygotowaniu pisemnej pracy na jeden z podanych niżej tematów:

1. Szlakiem tatrzańskich wypraw Stanisława Staszica.
2. Miejsce dzieła "O ziemiorództwie Karpatów" w literaturze o Tatrach.
3. Przyroda i mieszkańcy gór na szlakach karpackich wędrówek Stanisława Staszica.
4. Znaczenie tatrzańskich wypraw Stanisława Staszica dla nauki i kultury polskiej.

Autorzy najlepszych prac wezmą udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Stanisławie Staszicu i jego Epoce. Termin oddania prac: 15.03.2013 r.


TENIS STOŁOWY
W piątek 07.12.2012 w naszej szkole rozegrany został między klasowy turniej tenisa stołowego. Pierwsze miejsce zajął Grzegorz Olszewski z klasy IITM. Drugie miejsce zajął Dominik Bogutczak z klasy IVTI, a trzecie Artur Mrowiński z klasy ITI. Zwycięzcom gratulujemy.


"Nie bądź sknera, daj cukiera"
W tym roku z okazji Mikołajek zorganizowaliśmy w naszej szkole zbiórkę słodyczy dla dzieciaków z oddziału interwencji Domu Dziecka. Wolontariuszki z kl. ITO Asia i Małgosia oraz kl. IIITEM Kasia i Paulina przygotowały ciasta, które sprzedawaliśmy. Zebraną kwotę 102 zł przeznaczyliśmy na zakupienie klocków "wafli" dla maluchów w/w placówki. Wręczyliśmy je podczas ostatniej wizyty. Chłopcy byli szczęśliwi z nowego prezentu, bo wcześniej stare klocki uległy zniszczeniu. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji i okazaną życzliwość dla maluchów z placówki w Grotnikach. Za zorganizowanie Mikołajek odpowiedzialny był nasz Samorząd Szkolny i wolontariusze z kl. IIITEM.


ANDRZEJKI
29 listopada w naszej szkole Samorząd Szkolny i kl. IITO zorganizowały ANDRZEJKI. Na holu II piętra przygotowano punkt z wróżbami: wróżby kolorów, "Twoja cyfra", balony z wróżbami, "co jest pod kubkiem", "serce". Dużym zainteresowaniem cieszyło się lanie wosku.


Konkurs Piosenki Żeglarskiej
W dniu 29 listopada 2012 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Aleksandrowie Łódzkim odbył się po raz pierwszy Konkurs Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej pod nazwą "Na Szlaku Przygody". Pomysłodawcami i organizatorami konkursu były panie: A.Sroka, M.Traczykowska i G.Falkenberg, które z pomocą uczniów z klas: IIITI, IIITO, IIITEH i IITEH przygotowały go i przeprowadziły. Wzięli w nim udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wykonując wybraną przez siebie piosenkę przed jury i publiczność. W drugiej części spotkania trzyosobowe zespoły z kilku klas naszej szkoły wzięly udział w quizie "Jaka to piosenka?" mającym na celu odgadywanie tytułu i uzupełnianie słów zaprezentowanych, popularnych piosenek nie tylko turystycznych. Drużyny i publiczność reagowała żywiołowo i dobrze się bawiła. W quizie zwycięzcami zostały drużyny z klas: miejsce I - IVTO, miejsce II - IIITEH, miejsce III - IIITO. Na koniec jury ogłosiło zwycięzców konkursu "Na Szlaku Przygody". Zwyciężyła uczennica naszej szkoły Julia Kaźmierczak z kl. ITI, która przy akompaniamencie gitarzysty Arka Wężyka wykonała piosenkę "Ballada o Wikingach" Kolejne miejsca zajęły: Klaudia Szewczyk z LO im.M.Kopernika w Aleksandrowie Łódzkim i Marlena Pawlikowska z Gimnazjum w Dalikowie. Młodzież, która w trakcie przerwy w spotkaniu skorzystałaa z przygotowanych przez naszych uczniów wróżb andrzejkowych opuszczała mury naszej szkoły w dobrych nastrojach.


Alfik Matematyczny 2013
W dniu 28 listopada 2012 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Aleksandrowie Łódzkim odbył się po raz kolejny Konkurs "Alfik Matematyczny" organizowany przez firmę edukacyjną Łowcy Talentów "JERSZ" ze Środy Śląskiej. Wzięło w nim udział 19 uczniów z kl. ITO, ITI, ITM, IITEH, IITI, IIITEM, IVTEH. Po raz pierwszy rozwiązywali oni test wielokrotnego wyboru, którego pytania okazały się ciekawe choć nie łatwe. Już dziś młodzież jest ciekawa wyników konkursu, których należy się spodziewać w styczniu 2013 roku.


"Wygraj wyjazd do Uniejowa z klasą na Mikołaja"
Klasa IVTO inspirowna przez ucznia Patryka Adriana Woźniaka wygrała konkurs "Wygraj wyjazd do Uniejowa z klasą na Mikołaja" orgzanizowany przez Radio Zet. Nagrodą jest 3 godzinny pobyt w termach Uniejowa.


Stypendia dla najlepszych
11 grudnia 2012 roku Joanna Makowska z III klasy TI wraz z 116 stypendystami Premiera i 16 stypendystami Ministra Edukacji Narodowej odebrało dyplomy i gratulacje z rąk Wojewody Łódzkiego Jolanty Chełmińskiej, Łódzkiego Kuratora Oświaty Jana Kamińskiego i Wiceprezydenta Łodzi Krzysztofa Piątkowskiego. Uroczystość odbyła się w gmachu XXVI Liceum ogólnokształcącego. Oprawę artystyczną wydarzenia zapewnili uczniowie XXVI LO oraz orkiestra dęta działająca przy Szkole Podstawowej nr 44 im. prof. Jana Molla w Łodzi. W bieżącym roku ze stypendiów Premiera oraz Ministra Edukacji Narodowej skorzysta ponad 250 uczniów szkół z naszego województwa.


MĘSKA RZECZ - PODKREŚL SWÓJ WYGLĄD
W dniu 6 grudnia chłopcy z klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Prelegenta Działu Edukacji i Profilaktyki firmy Procter&Gamle dotyczących realizacji programu edukacyjnego "Po męsku o dojrzewaniu". Zajęcia dotyczyły zagadnień związanych z higieną okresu dojrzewania, a w szczególności sposobów dbałości o skórę twarzy, głowy i zęby, golenia się oraz radzenia sobie z potliwością i jej konsekwencjami. Prelegent wykorzystując prezentacje multimedialną wyjaśniał wpływ hormonów płciowych na stan skóry twarzy i mechanizm powstawania wyprysków. Omawiał rolę gruczołów potowych i łojowych oraz ich zmiany w okresie dojrzewania biologicznego. Uczniowie dyskutowali o atrakcyjnej formie spędzania czasu wolnego z rówieśnikami, o sposobie na odnalezienie własnego stylu, a także o radzeniu sobie z kompleksami okresu dojrzewania i stresem. Zajęcia odbyły się w dniu imienin Mikołaja to też wszyscy uczestnicy otrzymali męskie kosmetyki, maszynki do golenia oraz broszury i ulotki. To już kolejny element współpracy szkoły z firmą Procter&Gamble, za którą dziękujemy.


Kreatywni z ABB
W dniu 10 grudnia 2012 r. w obecności przedstawicieli ABB odbyło się:
 • Ogłoszenie wyników I etapu konkursu "Kreatywni z ABB",
 • przekazanie nagród dla osób, które zakwalifikowały się do II etapu - pamięć USB - 16GB,
 • losowanie grup konkursowych,
 • losowanie zagadnień konkursowych,
 • przekazanie materiałów pomocniczych i niezbędnych do przeprowadzenia II etapu.


Do II etapu konkursu zakwalifikowali się uczniowie: P. Kowalczyk IITM, D. Michalski IVTM, R. Pietrzak IITM, M, Jóźwiak IIITEM, J. Wielgosz IVTM, J. Jóźwiak IVTM, M. Borkowski IVTM, Ł. Nolbrzak IVTM, A. Wieczorek IIITEM, J. Felczak IIITEM, B. Cichy IIITEM, P. Szulc IIITEM, M. Zwierzchowski IVTM, D. Bogutczak IVTI, P. Walczak IIITEM, M. Kaczmarek IIITEM, M. Bieryło IIITEM, K. Drygowski IVTM, Ł. Durasik IITM, Sz. Pastusiak IVTM, P. Rogowski IITI, R. Maćkowiak IITI, Ł. Zbonikowski IVTI, B. Szmidt IVTI, P. Dymkowski IVTI, M. Tomaszewski IITI, A. Woźniak IITI, N. Kucner IITI, M. Kaczorowska IITEH i K. Grabowski IITEH.

W ramach II etapu konkursu uczniowie w grupach przygotowują prezentacje w tematach: "Jak zwiększyć efektywność energetyczną w mojej szkole - zaproponuj zmiany lub inwestycje", "Jak zwiększyć efektywność energetyczną w moim mieście/gminie - zaproponuj zmiany lub inwestycje", "Jak zwiększyć komfort i bezpieczeństwo w budynkach mieszkalnych", "Obiekty przyjazne dzieciom i młodzieży - zaproponuj zieloną szkołę przyszłości", "Ekologiczny transport przyszłości w moim mieście/gminie". Konsultantami w przygotowywanych pracach są: M. Nowak, M. Kostanek i B. Podsiadłowicz.

Finał II etapu odbędzie się 28 lutego 2013 r.


Drugie miejsce w mistrzostwach rejonu zgierskiego
W dniu 26 listopada odbyły się mistrzostwa rejonu zgierskiego, w piłce ręcznej chłopców. nasza drużyna zajęła drugie miejsce ulegając tylko LO z Poddębic. Na uwagę zasługuje to, że nasza reprezentacja w całych rozgrywkach powiatowych i rejonowych przegrała tylko jeden mecz. W mistrzostwach szkołę reprezentowali: Felczak Jarosław - 3TM, Walczak Patryk - 3TM, Bobrowski Damian - 3TI, Piasecki Łukasz - 3TI, Bogutczak Dominik - 4TI, Witaszek Mateusz - 3 ZSM, Panek Paweł - 4TM, Pisuła Damian - 4TM, Pastusiak Szymon - 4TM, Drygowski Krzysztof - 4TM, Boras Marcin - 1TM, Borkowski Marcin - 4TM.


WOLONTARIAT I F.O.S.A.
Koło Wolontariuszy nawiązało współpracę z Fundacją Osób Aktywnych Społecznie działającą w Aleksandrowie Łódzkim. Realizuje ona w naszym mieście projekt "Senior Aktywny Społecznie". Sześć osób z naszej szkoły będzie angażować się podczas imprez organizowanych przez Fundację dla osób w wieku sześćdziesięciu lat i więcej. W ramach projektu odbędą się m.in.: impreza andrzejkowa, Wigilia, wycieczki piesze, zajęcia jogi, itp


"Przez dziurkę od klucza"
15 listopada br. wolontariusze naszej szkoły byli na 8 Jesiennych Prezentacjach Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami imprezy byli: Polskie Stowarzyszenie Pomocowe "Pomost" i Środowiskowy Dom Samopomocy z Aleksandrowa Łódzkiego. W festiwalu uczestniczyło 25 placówek z województwa łódzkiego. Każda z nich zaprezentowała krótki występ artystyczny. Nasi wolontariusze byli odpowiedzialni za pomoc w dekorowaniu sceny, porządkowaniu pomieszczeń po imprezie, wydawaniu posiłków oraz pomoc osobom niepełnosprawnym w poruszaniu się po domu kultury. Serdecznie dziękujemy następującym osobom: P.Urbańskiemu, P.Adamskiej, K.Nowak, P.Walczakowi, P.Szulcowi, M.Jóźwiakowi, M.Kaczmarkowi, P.Liwara, N.Szuwarskiej, A.Mrowińskiemu, I.Wardęga, M.Krzywickiemu, M.Borkowskiemu, M.Izydorczyk.


MISTRZOSTWO POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW
W DNIACH 12.11.2012 I 16.11.2012 ODBYŁY SIĘ MISTRZOSTWA POWIATU ZGIERSKIEGO, W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW. NASZA DRUŻYNA WESZŁA DO FINAŁÓW, WYGRYWAJĄC WSZYSTKIE MECZE GRUPOWE. NASZYMI RYWALAMI GRYPOWYMI BYLI: ZSZ NR 1 W ZGIERZU, LO OZORKÓW I KATOLICKIE LICEUM Z GŁOWNA. W PÓŁFINALE NASI UCZNIOWIE, TRAFILI NA LO STASZIC ZGIERZ, A W FINALE, WYGRALI PONOWNIE Z NASZYM GRUPOWYM RYWALEM, LO OZORKÓW. NA UWAGĘ ZASŁUGUJE TO, ŻE NASZA REPREZENTACJA NIE PRZEGRAŁA MECZU W CAŁYCH ROZGRYWKACH. W MISTRZOSTWACH SZKOŁĘ REPREZENTOWALI: FELCZAK JAROSŁAW - 3TM; WALCZAK PATRYK - 3TM; BOBROWSKI DAMIAN - 3TI; PIASECKI ŁUKASZ - 3TI; BOGUTCZAK DOMINIK - 4TI; WITASZEK MATEUSZ - 3 ZSM; PANEK PAWEŁ - 4TM; PISUŁA DAMIAN - 4TM; PASTUSIAK SZYMON - 4TM; DRYGOWSKI KRZYSZTOF - 4TM; BORAS MARCIN - 1TM


WOLONTARIUSZE W SCHRONISKU "MEDOR"
Szkolne Koło Wolontariuszy nawiązało współpracę z Fundacją "Medor" w Zgierzu. Założyła ją grupa wolontariuszy, która nie zważając na biedę i sytuację społeczną panującą w Zgierzu zajęła się problemem, którego nie dostrzegały żadne władze, a który należy do zadań własnych każdej gminy - a mianowicie - bezpańskimi zwierzętami. Na wydzierżawionym od miasta gruncie wybudowano schronisko. Teren ok. 1 ha został ogrodzony, powstało kilka boksów i postawiono kilkanaście bud dla psów oraz kociarnia. Znajduje się tam około 130 psów i około 30 kotów. Współpracę zaczęliśmy od sobotniej wizyty w schronisku i wyprowadzeniu psów na godzinny spacer po okolicznym lesie. Zainteresowanych pracą w schronisku lub działalnością w wolontariacie proszę o zgłaszanie się do pedagoga szkolnego Agaty Tyburskiej-Śródka


PRZYGOTUJ SIĘ DO RATOWANIA LUDZKIEGO ŻYCIA
Pod takim hasłem uczniowie klas pierwszych szkolili się w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W dniu 15 listopada firma CZARMED przeprowadziła zajęcia szkoleniowe, które obejmowały praktyczną naukę resuscytacji krążeniowo - oddechowej oraz obsługę automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED. Młodzież miała okazję pod fachowym okiem instruktorek ratownictwa wykonywać praktyczne ćwiczenia na profesjonalnych fantomach z użyciem defibrylatora. Każdy uczestnik szkolenia musiał wykonać cały cykl ratowniczy w określonych stanach poszkodowanego zgodnie z łańcuchem ratowniczym. Zajęcia odbyły się dzięki firmie Procter&Gamble, która zaangażowana jest w pomoc naszej szkole za co jesteśmy wdzięczni. Sądzimy, że takie zajęcia na pewno zostaną zapamiętane przez uczniów a ich umiejętności z zakresu pierwszej pomocy pomogą im w razie potrzeby w ratowaniu życia ludzkiego.


Narodowe Święto Niepodległości
12 listopada br. z okazji 94 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości odbył się w naszej szkole test wiedzy "Święto Niepodległości - wiesz o nim wszystko?". Każdy uczeń pisemnie odpowiadał na pytania dotyczące okoliczności związanych ze zdobyciem przez Polskę wolności. Zwyciężyła Paulina Kubala z kl. IVTO z wynikiem 12 punktów. Nagrodzeni również będą Artur Grzeszkiewicz z kl. IITO (11 punktów) i Damian Michalski z kl. IV TM (11 punktów). Organizatorami konkursu byli przedstawiciele Samorządu Szkolnego, nauczyciele historii i wos-u.


Centrum Kopernika
W dniu 8 listopada odbyła się wycieczka do Warszawy. Wzięli w niej udział uczniowie wszystkich klas pierwszych, uczniowie klasy IITM, IITO, IIITEM pod opieką nauczycieli: Katarzyny Klocek, Anny Sroki, Marcina Kostanka. Uczestnicy zwiedzili Zamek Królewski i Centrum Nauki "Kopernik". Aura sprzyjała, humory dopisywały w trakcie podróży i zwiedzania. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali komnaty zamkowe, a potem świetnie się bawili korzystając z atrakcji Centrum. Wycieczka się udała, a uczniowie mogli wziąć w niej udział dzięki finansowemu wsparciu firmy Procter&Gamble.


"Kreatywni z ABB"
W dniu 07-11-2012 r. odbył się pierwszy etap konkursu "Kreatywni z ABB". Do konkursu przystąpiło 182 uczniów z klas 2, 3 i 4. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 50 pytań z zakresu matematyki, fizyki, chemii, przedmiotów zawodowych oraz wiadomości ogólnych o organizatorze konkursu firmie ABB Sp. z o.o. Ogłoszenie wyników i listy zakwalifikowanych do drugiego etapu nastąpi 10 grudnia br.


Święto Niepodległości - wiesz o nim wszystko?
12 listopada będzie przeprowadzony wśród wszystkich uczniów test wiedzy o Święcie Niepodległości. Na zwycięzców czekają nagordy. Szczegółowe informacje na tablicach ogłoszeniowych i u nauczyciela historii.


IV TM Mistrzem szkoły w piłce ręcznej
30.10.2012 w naszej szkole odbył się między klasowy turniej piłki ręcznej chłopców. W zawodach wystąpiły 4 drużyny. Klasa 4TM, IIITI, IIITM i ITM. Pierwsze miejsce zajęła klasa IVTM, która wystąpiła w składzie: Panek Paweł, Drygowski Krzysztof, Pisuła Damian, Borkowski Marcin, Lis Adam, Michalski Damian, Pastusiak Szymon, Dominiak Łukasz. Sporą niespodzianką, było zajęcie drugiego miejsca przez pierwszą klasę, która okazała się lepsza od dwóch klas trzecich. Trzecie miejsce zajęli chłopcy z klasy IIITI, a ostatnie klasa IIITM.


Stypendyści Starosty Zgierskiego
W październiku uczniowie naszej szkoły otrzymali stypendia Starosty Zgierskiego:
 1. w kategorii "Nasz Prymus"
  • Joanna Makowska - IIITI,
  • Anna Walczak - II TE,
  • Bartłomiej Gutkowski- II TE,
  • Krzysztof Matusiewicz - II TE,
  • Piotr Rogoziński - II TI;
 2. w kategorii "Nasz Talent"
  • Przemysław Buba- III TI,
  • Łukasz Świętosławski - III TI
Gratulujemy !


Dzień Nauczyciela
15 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się krótki apel. W części pierwszej przedstawiona została krótka historia Dnia Edukacji Narodowej. Pani dyrektor Danuta Kowalska oraz przedstawicielka Rady Rodziców Renata Matryba złożyly życzenia wszystkim pracownikom. Następnie wręczono nagrody dyrektora, które w tym roku otrzymali: wicedyrektor Jarosław Kozanecki, kierownik szkolenia praktycznego Beata Podsiadłowicz, Maurycy Nowak, Przemysław Stasiak, Krzysztof Świeboda oraz Marta Warnowska. Potem zaprezentowano krótki występ muzyczny naszych uczniów zadedykowany wszystkim pracownikom szkoły. Swoje zdolności wokalne w pięciu piosenkach zaprezentowały dziewczyny Asia Makowska i Karolina Romanowicz. Na gitarach grali Arek Wężyk, Daniel Woźniczak i Patryk Ciecierski. Uroczystość poprowadził Łukasz Świętosławski i Aleksandra Hyża. Serdeczne podziękowania składamy uczniom występującym i Samorządowi Szkolnemu za organizację imprezy.


W hotelu Andel´s
W dniu 28 września klasa I TO pod opieką wychowawczyni Joanny Wójcik uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej do hotelu Andel´s. Jest to pierwszy hotel o standardzie czterech gwiazdek w Łodzi, otwarty w maju 2009, w zabytkowym budynku dawnej przędzalni Fabryki I. Poznańskiego (obecnie Centrum Manufaktura) przy ulicy Ogrodowej 17. Oprócz atrakcyjnie zaaranżowanych pokoi hotel oferuje również sale konferencyjne.Na najwyższej kondygnacji znajduje się największa w Łodzi sala balowa dla 800 osób oraz przeszklony basen z widokiem na miasto. W 2009 roku hotel został nagrodzony przez European Hotel Design Awards w kategorii Architektura Roku: przebudowa istniejącego budynku na hotel. Bywają tu największe gwiazdy show-biznesu od Shakiry po Depeche Mode. Hotel zapewnia gościom wysoki standard usług także w Centrum Odnowy Biologicznej SPAce czy w restauracjach gdzie serwuje się międzynarodową kuchnię.


Mistrzostwo Województwa Łódzkiego dla Przemka
W dniu 28.09.2012 roku w Uniejowie, odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w indywidualnych biegach przełajowych. Powiat zgierski reprezentował uczeń naszej szkoły Przemysław Buba, który zdobył mistrzostwo powiatu zgierskiego tydzień wcześniej. Również i w Uniejowie, Przemek okazał się najlepszym zawodnikiem. Na uwagę zasługuje fakt, że nasz mistrz, od trzech lat, zdobywa mistrzostwo powiatu, a na ubiegło-rocznych zawodach wojewódzkich zajął trzecie miejsce. Gratulujemy. Reprezentacja szkoły w biegach powiatowych (Zgierz 21.09.2012):
Dziewczęta: Katarzyna Golińska ITO; Wiktoria Gajewska ITO; Katarzyna Włazińska IITO; Anna Kaczmarek IITEH; Joanna Kochan IVTEH; Marta Kopczyńska ITH; Nina Lipka ITO.
Chłopcy: Przemysław Buba IIITI; Tomasz Janicki ITO; Kacprzak Michał ITM; Łopata Adrian I TM


Ślubowanie i otrzęsiny klas pierwszych
26 września br. odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły uczniów klas pierwszych. Tradycją szkoły są otrzęsiny nowych kolegów przygotowanie przez Samorząd Szkolny. W tym roku zrobiliśmy to w formie "Konkursu sportów alternatywnych". Na początek zaproponowaliśmy kolegom przeciąganie liny. Druga konkurencja polegała na zjedzeniu czekolady plastikowymi sztućcami. Potem przedstawiciele klas musieli jak najszybciej pokonać tor przeszkód, zjeść bitą śmietanę i zapakować kolegę jako prezent. Ostatnim zadaniem było zaśpiewanie wybranej piosenki w formie karaoke. Wygrała klasa I TM nagrodzona słodkościami. Mamy nadzieję, że nasi nowi koledzy dobrze się bawili i dobrze poczuli się w nowej szkole.


Alarm i ewakuacja
W środę 19 września br. szkoła uczestniczyła w ćwiczeniach ewakuacyjnych. Około godz. 9.00 usłyszeliśmy 3 dzwonki - znak, że pani dyrektor ogłosiła alarm i ewakuację szkoły. Uczniowie i nauczyciele sprawnie opuścili budynek i udali się w rejon zbiórki, który znajduje się w parku miejskim. W tym samym czasie pod szkołę podjechała jednostka straży pożarnej - strażacy rozpoczęli akcję. Dzięki takim ćwiczeniom czujemy się bezpiecznie i wiemy jak postępować w sytuacjach, które mogą stanowić zagrożenie zdrowia i życia. Następne ćwiczenia pewnie za rok.


Sprzątanie świata
14 września uczniowie kl. IIITI uczestniczyli w akcji "Sprzątanie świata" organizowanej przez Urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim. W tym roku młodzież z opiekunem porządkowała lasy na Rudzie Bugaj w okolicy oczyszczalni ścieków.


Z rodzicami o projektach oraz współpracy z ABB i Procter&Gamble
W dniu 11 września 2012 r. odbyło się spotkanie rodziców uczniów wszystkich klas młodzieżowych. W spotkaniu tym uczestniczyli przedstawiciele Fabryki Silników ABB w Aleksandrowie Łódzkim, którzy przedstawili rodzicom realizację projektu społecznego na rzecz uczniów naszej szkoły. Pierwszym jego etapem było przekazanie na rzecz szkoły w grudniu 2011 roku kwoty 30000 zł celem doposażenia pracowni fizycznej i technicznej by wesprzeć młodzież w realizacji zajęć zawodowych i rozbudzić chęć do nauki przemdiotów ścisłych. Dalszy etap to między innymi reaizacja konkursów przedmiotowych, wycieczek i praktyk zawodowych oraz umożliwienie ukończenia kursów na obsługę wózków widłowych dla najlepszych uczniów. Te działania mają na celu wskazanie młodzieży, że warto inwestować w szkolnictwo zawodowe, które umożliwia uczniom zdobycie zawodu, a zakładom pracy dobrych fachowców.
Przedstawiciel Fabryki Kosmetyków Procter&Gamble przedstawił założenia akcji oddawania krwi dla Sylwi - uczennicy Zespołu Szkół Specjalnych. Szkoła nasza wspólpracując z Procter&Gamble włączyła się do akcji umożliwiając w dniu 28 września, w godzinach 1200 - 1600 oddanie krwi na rzecz chorej Sylwi.Zachęcamy wszystkie osoby pełnoletnie do odwiedzenia tego dnia naszej szkoły.
Pani dyrektor przekazała wszystkim rodzicom informację, że w najbliższym czasie realizowany będzie unijny projekt umożliwiający podniesienie kompetencji zawodowych w zakresie umiejętności posługiwania się językiem angielskim zawodowym. Zachęcała rodziców do przekonania swoich dzieci jak ważna jest dobra znajomość języka angielskiego w karierze zawodowej. Po spotkaniu na sali gimnastycznej rodzice udali się na spotknia z wychowawcami klas.


Giełda podręczników
7 września br. w godzinach przedpołudniowych odbyła się w naszej szkole giełda podręczników. Zainteresowane osoby mogły zakupić niezbędne do nauki książki w atrakcyjnych cenach. W tym roku szkolnym w giełdzie uczestniczyli także absolwenci naszej szkoły.


WOLONTARIAT
Koło Wolontariuszy rozpoczęło swoją działalność od spotkań z dziećmi Domu Dziecka w Grotnikach. W każdą sobotę 4-osobowe grupy naszych uczniów odwiedzają maluchy z oddziału interwencyjnego, aby wspólnie spędzić dwie godziny na zabawie spacerach i rozmowach.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013
W poniedziałek, 3 września br., na sali gimnastycznej rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. O godz. 9.00 spotkała się młodzież klas 2,3 i 4, a o 10.30 klas pierwszych. Pierwszaki zaczynają naukę w zawodach: technik handlowiec, technik informatyk, technik mechanik i technik obsługi turystycznej. Ogólnie naukę w tym roku szkolnym ropoczęło 17 oddziałów. Zarówno uczniom jak i nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły życzymy dobrego roku szkolnego 2012/2013.


Egzaminy poprawkowe
UWAGA!
W dniu 21 sierpnia 2012 r. (wtorek) o godz. 900
rozpocznie się pisemny egzamin maturalny terminie poprawkowym.
Osoby, które potwierdziły wolę do w/w egzaminu
powinny zgłosić się do szkoły
o godz. 830 z dowodem tożsamości.


Zakończenie roku szkolnego 2011/2012
29 czerwca o godz. 12.00 odbyła się uroczystość zakończenia rokuje szkolnego 2011/2012. Najlepsi uczniowie odebrali nagrody i świadectwa z wyróznieniem. Oto oni:

1. Anna Walczak I TE/H 5,13
2. Krzysztof Matusiewicz I TE/H 5,07
3. Joanna Makowska II TI 5,00
4. Bartłomiej Gutkowski I TE/H 5,00
5. Piotr Rogoziński I TI 5,00
6. Paulina Klonowicz I TE/H 4,79
7. Ewelina Wodzińska I TE/H 4,75
8. Grażyna Kaczmarek III TE/H 4,75

Serdecznie gratulujemy!
Na uroczystości obecny był przedstawiciel zakładu patronackiego Procter&Gamble, który dla 8 osób z klas mechanicznych przekazał cenne upominki rzeczowe jako nagrodę za dobre wyniki nauczania w tym roku szkolnym.
Na koniec uroczystości pani dyrektor Danuta Kowalska życzyła wszystkim udanych wakacji.


Wycieczka rowerowa
15 czerwca 2012 roku klasa IIITEH postawiła na aktywny wypoczynek. Wybrała sie na wycieczkę rowerową z wychowawczynią i pedagogiem szkolnym. Pod czujnym okiem opiekunek uczniowie bezpiecznie przejechali wyznaczoną trasę (18 km w jedną stronę) z Aleksandrowa przez Nakielnicę, Karolew do Ignacewa Parzęczewskiego, gdzie zrobili 3 godzinny postój. Pomimo zmęczenia i drobnych obrażeń ciała wszyscy wrócili zadowoleni.


5 Warsztaty Artystyczno-Rękodzielnicze "Jesteśmy"
Koło Wolontariuszy "Pomocna dłoń" współpracujące ze Środowiskowym Domem Samopomocy pracowało po raz trzeci na imprezie osób niepełnosprawnych, która odbyła się 14 czerwca 2012 r. na MOSiR w naszym mieście. Dwadzieścia osób z naszej szkoły już od godziny 7.00 pomagało organizatorom w transporcie rzeczy niezbędnych podczas warsztatów, przygotowaniu stoisk, sceny, itp. Była to niestety ostatnia akcja naszych wolontariuszy w tym roku szkolnym. Opiekun Koła serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom, którzy nie wystraszyli się deszczowej pogody i spędzili kilka godzin w towarzystwie osób niepełnosprawnych. Za serce i energię włożoną w pracę na rzecz drugiego człowieka szczególne podziękowania należą się następującym osobom: Pawłowi Urbańskiemu, Michałowi Kaczmarkowi, Michałowi Jóźwiakowi, Ewelinie Wodzińskiej, Katarzynie Sarneckiej, Paulinie Adamskiej, Patrykowi Walczakowi, Patrykowi Szulcowi, Wojtkowi Walczakowi, Grażynie Kaczmarek, Patrykowi Malinowskiemu, Andrzejowi Tworkowskiemu, Damianowi Matczakowi, Ewelinie Witczak, Joannie Makowskiej - wolontariuszom w ŚDS oraz założycielom Koła "Pomocna dłoń" Izabeli Wardęgi - założycielki Koła "Pomocna dłoń", wolontariuszki w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej i w ŚDS; Annie Olejniczak i Annie Wieczorek - wolontariuszkom w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej; Marlenie Izydorczyk i Kamili Nowak, Patrycji Liwary, Annie Walczak - założycielkom Koła "Pomocna dłoń", wolontariuszkom Domu Dziecka w Grotnikach i w ŚDS; Grażynie Krakowiak i Patrykowi Kowalczykowi - wolontariuszom w Domu Dziecka w Grotnikach.


Wyróżnienie dla naszej uczennicy
Pięć osób z naszej szkoły przygotowało pracę na wojewódzki konkurs pod nazwą "Narkotyki? Na co mi to?" organizowany przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej. Osoby zainteresowani konkursem musieli opisać swoje pasje, zainteresowania, spędzanie czasu wolnego i dołączyć do tego fotografie, prezentacje multimedialne. Sukcesem dla naszej szkoły jest wyróżnienie w konkursie wojewódzkim pracy Kamili Nowak z kl. IITEM, która otrzymała nagrodę rzeczową. Pozostali uczniowie zostali uhonorowani dyplomami.


UWAGA!!!
Informacje o egzaminach
W zakładce Zawodowe umieszczony został harmonogram egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe czerwiec 2012 oraz informacje o dozwolonych pomocach.


1 czerwca w naszej szkole
Z okazji Dnia Dziecka klasa III TM i Samorząd Szkolny zorganizowali "Quiz wiedzy o Euro 2012". Trzyosobowe drużyny z dziewięciu klas odpowiadały na pytania przygotowane przez chłopaków z kl. III TM. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Po 5 seriach pytań pierwsze miejsce zajęły trzy drużyny z klas 1TEH, 1TO, 3TI. Dodatkową atrakcją tego dnia był turniej piłki nożnej chłopców. Należy zaznaczyć, że również nauczyciele brali udział w rozgrywkach. Poniżej przedstawiamy wyniki:
I miejsce – kl. III TM
II miejsce – kl. III TI
III miejsce- kl. II M, drużyna nauczycieli


Święto matematyki
11 maja b.r w naszej szkole odbyło się Święto Matematyki, którego celem jest ukazywanie matematyki jako użytecznej dziedziny wiedzy i zachęcania młodzieży do jej głębszego poznawania. Ważną częścią Święta matematyki jest turniej matematyczny "Praktyczny matematyk". Do udziału w konkursie zgłosiło się 6 dwuosobowych drużyn wraz z opiekunami. Swoich reprezentantów miały oraz szkoły z Aleksandrowa Łódzkiego: Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Sportowych, Miejski Zespół Szkół a także dwie drużyny z naszej szkoły z 1TI i 1TEH oraz drużyna z Zespołu Szkół w Domaniewie. Uczniowie najpierw pisali test wykorzystujący praktyczną wiedzę z matematyki, a później już w dwuosobowych drużynach zmagali się z ciekawymi konkurencjami: krzyżówką, sudoku, rebusami, tangramami oraz budowaniem wielościanów. Uczestnikom udział w turnieju przyniósł wiele radości i satysfakcji. Miejsca na podium:

I – Krzysztof Matusiewicz i Bartłomiej Gutkowski – 1 TEH
II – Adrian Krakowiak i Marta Chuncia z Miejskiego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Łódzkim
III Rafał Roźniakowski i Piotr Rogoziński z 1 TI.

W trakcie turnieju wyróżnieni zostali też uczniowie Krzysztof Matusiewicz 1 TEH i Krzysztof Drygowski za uzyskanie najlepszego wyniku w szkole w konkursie "Alfik" oraz za konkurs "Geometryczne inspiracje": I miejsce Jakub Goss IVTI, II miejsce Dariusz Wyderka z IVTI. Przyznano także wyróżnienie dla Marty Krysiak z Liceum Ogólnokształcącego, a w kategorii gimnazjum przyznano wyróżnienie dla Huberta Wiśniewskiego. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na kolejne rozgrywki.


Pożegnanie absolwentów
W dniu 27 kwietnia br. odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów technikum w zawodach: technik ekonomista, technik informatyk oraz technik handlowiec i technik mechanik. Na uroczystość przybyli liczni goście: Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego – Pan Jacek Lipiński, Przedstawiciel Biura Poselskiego Pani Poseł na Sejm Agnieszki Hanajczyk – Pan Cezary Duraj, Dyrektorzy Gimnazjum: Pani Katarzyna Ochnik – dyrektor Miejskiego Gimnazjum oraz Pani Ilona Zinser wicedyrektor Gimnazjum Sportowego, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego – Pani Renata Święciak-Ruda, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Aleksandrowie Łódzkim – Pani Beata Marszałek. A także przedstawiciele podmiotów gospodarczych współpracujących ze szkołą w realizacji praktyk zawodowych Pani Dorota Wójtowicz i Pani Agata Szymczak – przedstawiciele Procter&Gamble w Aleksandrowie Łódzkim, Pan Artur Rdzanek – dyrektor Fabryki Silników ABB w Aleksandrowie Łódzkim, Ryszard Pelc – prezes Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Grzegorz Andrzejczak – prezes PGKiM. W uroczystości wzięli udział także rodzice absolwentów oraz przedstawiciele klas młodszych. Najlepszym wśród uczniów okazał się Adam Szkudlarek – otrzymując świadectwo z biało-czerwonym paskiem za średnią z czterech lat nauki 4,88, był także dwukrotnym stypendystą Prezesa Rady Ministrów. Uczeń ten otrzymał też nagrodę Burmistrza za wysokie wyniki nauczania, udział w konkursach, olimpiadach i godne reprezentowanie szkoły. Pozostali wyróżnieni uczniowie za dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, reprezentowanie szkoły w konkursach, a także udział w akcjach charytatywnych to z klasy:

-IVTI: Robert Brocki, Dariusz Wyderka, Rafał Kobiałka, Kamil Darulewski, Jakub Gos, Adrian Olszewski, Patryk Ożadowicz

-ITHM: Ewelina Nowak, Przemysław Buciak, Katarzyna Wolska, Marcin Szewczyk, Piotr Stegliński, Sylwester Dylik, Daniel Wojtyniak

-IVTE Magdalena Fedyn, Robert Balcerek, Patryk Papis, Krystian Zuchniewicz

Młodzież otrzymała dyplomy i statuetki sportowe za reprezentowanie szkoły w rozgrywkach sportowych na terenie gminy, powiatu i województwa. Były także podziękowania dla rodziców za wspaniałe wyniki uczniów i olbrzymie zaangażowanie dzieci w życie szkoły: Henryka i Zbigniew Szkudlarkowie, Renata i Krzysztof Broccy, Anna i Zdzisław Wyderkowie, Krystyna i Andrzej Gosowie, Dorota i Andrzej Kobiałka. Szczególne podziękowanie otrzymała Pani Mariola Szewczyk za wieloletnią pracę w Radzie Rodziców szkoły i wspieranie szkoły w wielu działaniach na rzecz środowiska lokalnego. Uczniowie podziękowali Dyrekcji szkoły, nauczycielom, wychowawcom, rodzicom. Krótki program artystyczny przygotowany przez klasy IITI, IITEM i IITO uświetnił całość. Życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym...


Konkurs regionalny Ocalić od zapomnienia
Z okazji 190 rocznicy powstania Aleksandrowa Łódzkiego nasza szkoła zorganizowała konkurs "Ocalić od zapomnienia". Przeznaczony był dla uczniów klas drugich i trzecich gimnazjów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Aleksandrowa Łódzkiego. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na wykonaniu prezentacji multimedialnej "Ocalić od zapomnienia" dotyczącej wybranych obiektów stanowiących walor historyczny i krajobrazowy naszego miasta. Spośród 25 zgłoszonych prac wyłoniliśmy 10 finalistów.
Drugi etap składał się z części pisemnej, testu na temat zabytków, postaci związanych z historią naszego miasta. Dodatkowo należało odpowiedzieć na pytania po obejrzeniu filmu. Kolejną trudnością, z jaką zmierzyli się uczestnicy, była orientacja w terenie, czyli naniesienie na plan miasta obiektów zabytkowych. Podczas spaceru po mieście szlakiem zabytków, młodzież odpowiadała na wylosowane pytania.
Poniżej przedstawiamy zwycięzców konkursu:

Daniel Płóciennik kl. II - Miejski Zespół Szkół Paulina Adamska kl. II TEM Anna Sowińska kl. kl. II - Miejski Zespół Szkół

Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Aleksandrowa Łódzkiego za cenne nagrody dla zwycięzców.


Powiatowe Targi Edukacyjne
W dniu 27 marca 2012 r. odbyły się w Zgierzu Powiatowe Targi Edukacyjne. Organizatorem tej imprezy było Starostwo Powiatowe w Zgierzu. Swoje stoiska wystawiennicze miały szkoły ponadgimnazjalne, poradnie psychologiczno - pedagogiczne i domy kultury z terenu powiatu zgierskiego oraz 6 wyższych uczelni. Gimnazjaliści mogli odwiedzać stoiska, rozmawiać z uczniami szkół ponadgimnazjalnych i nauczycielami o ofercie edukacyjnej na rok szkolny 2012/2013, o działalności szkoły i zajęciach pozalekcyjnych. Gośćmi na targach byli również rodzice, którzy pomagali w wyborze przyszłej szkoły swoim dzieciom. Stoisko, które przygotowaliśmy było jak zwykle ciekawe i profesjonalnie zorganizowane. Życzymy wszystkim uczniom klas trzecich gimnazjum powodzenia na egzaminach i abyśmy mogli Was powitać w naszej szkole 1 września 2012 roku.


Konkurs Wiedzy o Parlamentaryzmie
19 marca odbył się I etap Konkursu Wiedzy o Parlamentaryzmie. konkurs ma na celu pogłębienie wiedzy uczniów szkół ponadgimnazjalnych o polskim parlamencie. obejmuje on wiedzę z zakresu historii współczesnej, roli i zasad funkcjonowania Sejmu i Senatu. Wśród uczniów z klas IITEM, IIITEH, IITI, którzy brali udział w teście najlepszą znajomością tematu może się pochwalić Paweł Urbański z klasy IITEM. Pawłowi gratulujemy i "trzymamy kciuki", aby powiodło mu się w II etapie, który odbędzie się 16 kwietnia.


Konkursy dla ekonomistów i handlowców
W X edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości w roku szkolnym 2011/2012 na etapie edukacyjnym wzięli udział wszyscy uczniowie klas maturalnych technikum ekonomicznego i handlowego.
Ideą konkursu było rozwijanie wśród uczniów zainteresowania problematyką współczesnej rachunkowości, upowszechnienie sposobu korzystania z informacji kodowanej przez specyficzny język ewidencji działalności gospodarczej oraz podniesienie poziomu nauczania rachunkowości.

W dniu 26.03.2012 r. uczniowie klasy IVTE wzięli udział w eliminacjach do Wojewódzkiego Konkursu Ekonomicznego "EURONOMIK 2012" pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego, Łódzkiego Kuratora Oświaty i Starosty Zgierskiego sponsorowanym przez Bank PEKAO SA i Starostę Zgierskiego. Uczniowie zmagali się z częścią teoretyczną jak i praktyczną zadania. Konkurs został poprowadzony z wykorzystaniem komputerów i platformy e-learningowej.
Celem konkursu było:
 1. Przygotowanie uczniów do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.
 2. Odkrywanie i rozwijanie uzdolnień uczniów oraz pobudzanie ich do twórczego myślenia.
 3. Szerzenie wiedzy i kultury ekonomiczno-informatycznej wśród uczniów oraz zasad uczciwej konkurencji.
 4. Inspirowanie twórczych postaw uczniów wobec problemów informatyczno-ekonomicznych.
Uczniowie pobierali przez Internet zadania, rozwiązywali je na swoich komputerach w programie magazynowo-księgowym, odsyłali gotowe zadania w postaci dokumentów: faktury sprzedaży, przyjęcia zewnętrznego, dowodu przyjęcia do ewidencji środka trwałego itp. na platformę, rozwiązywali zadania testowe przez Internet.

VII TURNIEJ WIEDZY EKONOMICZNEJ
"Polski Przedsiębiorca w obliczu globalnych zmian gospodarczych" Organizatorem konkursu jest Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Turniej jest przewidziany dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego, którzy w ramach zajęć lekcyjnych, kół zainteresowań lub samodzielnie opanowali wiadomości i umiejętności przewidziane w programie turnieju. Z naszej szkoły udział wzięły dwie trzyosobowe drużyny z klasy IVTE i IIITEH.
Celem turnieju jest:
 • poszerzanie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej w sytuacji globalnych zmian gospodarczych,
 • kształtowanie postaw przedsiębiorczych uczniów,
 • promowanie uczniów aktywnych, podejmujących działania na rzecz poszerzenia wiadomości i umiejętności w zakresie funkcjonowania gospodarki rynkowej,
 • rozwijanie wśród uczniów motywacji do samodoskonalenia oraz zdrowej rywalizacji,
 • tworzenie motywacji dla nauczycieli do pracy z uczniem aktywnym,
 • dostosowanie metod i treści kształcenia do potrzeb zmieniającego się rynku pracy z uwzględnieniem globalnych zmian gospodarczych,
 • przygotowanie uczniów do podjęcia samozatrudnienia.
Turniej polega na sprawdzeniu wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych w zakresie treści związanych z zakładaniem i funkcjonowaniem firmy w Polsce i w Unii Europejskiej w obliczu globalnych zmian gospodarczych.


ODDAJĄC KREW, RATUJESZ ŻYCIE
2 kwietnia w szkole odbędzie się kolejna akcja oddawania krwi, która trwa od godz. 9.00 do 12.30 w sali 10 (parter). Akcję prowadzi Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Zapraszamy wszarskie chętne pełnoletnie osoby do włączenia się do akcji.


Drzwi otwarte
14 marca drzwi naszej szkoły były szeroko otwarte dla gimnazjalistów, którzy są zainteresowani kontynuowaniem nauki właśnie u nas. W godz. od 13.00 do 17.00 goście zwiedzali sale lekcyjne, halę sportową, oglądali specjalnie przygotowany film o szkole. W pracowni techniczno-mechanicznej nasi uczniowie i nauczyciele prezentowali ciekawe doświadczenia z optyki, magnetyzmu i mechaniki. Klasa IVTI obsługiwała stanowisko multimedialne - uczniowie wykonywali karykatury gimnazjalistów, które zaopatrzone w logo szkoły i wydrukowane, wręczali młodszym koleżankom i kolegom. Również Ci uczniowie przygotowali grę zręcznościową do wykorzystania na tablicy multimedialnej. Gra cieszyła się dużym powodzeniem - organizowane były nawet zawody. Uczniowie klasy ITI prezentowali możliwości tablicy multimedialnej oraz zorganizowali kącik muzyczny, w którym można było pograć na gitarze akustycznej albo elektrycznej wyposażonej w efekty muzyczne, a także pośpiewać. Klasa IITEM z nauczycielem prezentowała swój film z rozprawy sądowej nagrany wcześniej na zajęciach z prawa. Samorząd Szkolny i nauczyciele odpowiadali na pytania zainteresowanej młodzieży i rodziców.


Konkurs Ortograficzny
24 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Zespół Szkół nr 1 im. Stefana Jakuba Cezaka w Zgierzu. Reprezentowali nas laureaci Szkolnego Konkursu Ortograficznego z klas pierwszych: Krzysztof Matusiewicz z 1TEH i Piotr Rogoziński z 1TI.


MAM TALENT
Z okazji Dnia Kobiet w naszej szkole odbył się konkurs "Mam talent" na wesoło. Każda klasa była zobowiązana do przygotowania krótkiego występu. Publiczność i jury mogli obejrzeć m.in. wokalistów i gitarzystów z kl. I TI, I TO i II TI, skecze: Kabaretu Młodych Panów (kl. II TEM), Kabaretu Paranienormalni (kl. II TO), Kabaretu Skeczów Męczących (kl. III TEH), występ taneczny w wykonaniu kl. I TEH oraz chłopaków z kl. III TO. Jako goście programu wystąpili przedstawiciele klas IV ze swoim programem studniówkowym. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:

I miejsce kl. IITI - Bartek Lewandowski i Marin Michalski
II miejsce kl. IIITO - Patryk A.Woźniak, Patryk F.Woźniak, Mateusz Walczak, Mateusz Sikorski, Damian Rymarczyk.
III miejsce kl. IIITEH - M.Baranowski, K.Pukowska, B.Sikora, G.Kaczmarek, M.Taborowska, E.Witczak, W.Sztygowska, A.Kloniwicz, M.Kobiałka, J.Kochan, A.Kubik, K.Zawadzka.

Zwycięzcy wygrali bilety do kina na wybrany film.


Sukces naszej uczennicy w Konkursie Poetyckim
Ewelina Wodzińska uczennica klasy IITEM zajęła III miejsce w X Konkursie Poetyckim dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu zgierskiego. 28 lutego wręczono jej nagrodę książkową za wiersz, którego jest autorką:


Zaufaj, tylko o to proszę. Nie biegaj, nie śledź, nie pytaj. Zaufaj.

Tęsknij, za mną każdego dnia. Nie dzwoń, nie pisz, nic nie mów. Tęsknij.

Pragnij, w każdej minucie coraz bardziej. Nie dotykaj, nie całuj, nie przytulaj. Pragnij.

Szanuj, z dnia na dzień, z godziny na godzinę. Nie krzycz, nie więź, nie wyżywaj się. Szanuj.

Dbaj jak najlepiej potrafisz. Nie przekupuj, nie wypominaj, nie zapominaj. Dbaj.

Pamiętaj, o tym, że jestem Twoim światem. Nie wracaj późno, nie wychodź za wcześnie, poświęcaj czas. Pamiętaj.

Zrozum nawet jeśli to trudne. Nie komplikuj, nie marudź, znajdź rozwiązanie. Zrozum.

Kochaj, tak jak nikt jeszcze nie kochał. Nie uciekaj, nie bój się, nie odchodź. Kochaj.

Improvise

Opiekunką Eweliny jest Grażyna Gielec. Gratulujemy.


Konkurs fotograficzny "Matematyczne inspiracje".
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu fotograficznego - Regulamin.


Targi Turystyczne pod nazwą NA STYKU KULTUR
Po raz 18-sty odbyły się w Łodzi Targi Turystyczne pod nazwą NA STYKU KULTUR. Tym razem fani turystyki spotkali się w nowej hali przy Alei Politechniki. W targach wzięła udział klasa I TO z opiekunem Joanną Wójcik. Spędziliśmy tam ponad dwie godziny zbierając materiały oraz obserwując pracę wystawców. Oprócz ciekawych stanowisk promujących region łódzki, inne regiony Polski oraz zagranicę np. Francję , Włochy, Ukrainę... można było wziąć udział w warsztatach tematycznych takich jak: "Autostopem do wolności" czy poświęconych turystyce szkolnej i wielu innych. Spotkaliśmy osobistości związane z rozwojem turystyki w łódzkim - R. Bonisławski czy marszałek województwa W. Stępień. Pozostając pod wrażeniem w przyszłym roku ponownie chętnie wybierzemy się na łódzkie święto turystyki.


Szkolne Koło Fotograficzne w Domu Dziecka w Grotnikach
Wspaniałą niespodziankę sprawiła dzieciom z oddziału interwencyjnego wizyta naszych szkolnych fotografów w ich placówce i zabawa w sesję fotograficzną. Maluchy cieszyły się z pozowania do zdjęć. Dużo radości miały z samodzielnie zrobionych fotografii profesjonalnymi aparatami. Dziewczynki bawiły się w modelki, zmieniały stroje i uczesania, żeby zaprezentować się jak najlepiej na zdjęciach. Najciekawsze z nich zostaną umieszczone na naszej stronie. Wywołane zdjęcia zawieziemy do dzieci w najbliższym czasie. Będzie to dla nich miły podarunek. Każde otrzyma swój komplet "fotosów".


Ostatkowa akcja Koła Wolontariuszy
W ostatni dzień karnawału (21 lutego) nasi wolontariusze w przebraniach przygotowali i przedstawili bardzo ciekawy program artystyczny dla pensjonariuszy ŚDS-u i uczestników warsztatów terapii zajęciowej z DPS w Rąbieniu. Nasza młodzież zaprezentowała swoje zdolności, przedstawiając dwa skecze i dwa utwory muzyczne. Po występach przebierańce - wolontariusze bawili się wspólnie z uczestnikami imprezy, pomagali podczas wydawania posiłków i porządkowaniu pomieszczeń. Wolontariusze, którzy regularnie angażują się w domu samopomocy, potrafią nawiązać pozytywne relacje z osobami niepełnosprawnymi. Można powiedzieć, że zostali przyjęci do grona stałych gości ośrodka.


Aktywne ferie wolontariuszy
Nasi wolontariusze, założyciele Klubu Wolontariatu "Pomocna dłoń" przy Środowiskowym Domu Samopomocy, aktywnie pracowali przez ferie. Dwukrotnie odwiedzili podopiecznych ośrodka. Na pierwszym spotkaniu sześciu naszych uczniów grało z uczestnikami zajęć w kalambury i inne gry integracyjne. Wspólne zabawy przyniosły dużo radości podopiecznym ośrodka. Drugie spotkanie poświęcone było na wykonanie ozdobnych lampionów ze słoików. Nasze wolontariuszki (sześć osób) robiły je wspólnie z zainteresowanymi osobami ośrodka. Kolorowe lampiony były robione z myślą o dzieciach z Domu Dziecka w Grotnikach. Będą one ciekawym prezentem od osób niepełnosprawnych dla dzieciaków. Przekażą je w najbliższym terminie nasze wolontariuszki pracujące na oddziale interwencyjnym w wyżej wymienionej placówce.


"Pomocna dłoń"
Szkolne Koło Wolontariuszy nawiązało regularną współpracę ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Aleksandrowie Łódzkim. Efektem wspólnej pracy jest założenie Klubu Wolontariatu "Pomocna dłoń" przy ŚDS składające się z młodzieży naszej szkoły. Uczestnicy spotykają się regularnie raz w miesiącu z pracownikami w/w instytucji. Na najbliższe dwa miesiące zaplanowano zorganizowanie imprezy karnawałowej oraz zajęć warsztatowych dla podopiecznych ŚDS. Osoby zainteresowane działalnością charytatywną proszę o zgłaszanie się do pedagoga szkolnego.


Konkurs na logo
Konkurs na logo biura podróży "Włóczykij" zorganizowanego w ramach szkolnego Dnia Turystyki wygrała Ania Andrzejczak z klasy IIITO. W nagrodę Ania otrzymała książkę i słodki upominek. Gratulujemy.


SZKOLNY DZIEŃ TURYSTYKI
Dnia 26 stycznia 2012 roku odbyło się po raz pierwszy w naszej szkole spotkanie poświęcone DNIU TURYSTYKI. Uczniowie klas turystycznych wraz z samorządem szkolnym pod czujnym okiem Joanny Wójcik, pani pedagog Agaty Tyburskiej-Śródki oraz Krzysztofa Świebody brali udział oraz częściowo przygotowywali ten event. Podczas Dnia Turystyki była możliwość zapoznania się z ofertą biur podróży, hoteli, ośrodków wypoczynkowych oraz wielu innych podmiotów związanych z branżą. Młodzież brała czynny udział w zabawach turystycznych takich jak: łamigłówki geograficzne, ankieta o wypoczynku oraz konkursie na jak najszybsze wycięcie kurpiowskiego KOGUTA :) Urządzono także wybory na najatrakcyjniej wykonany znak graficzny biura turystycznego WŁÓCZYKIJ. Wyniki poznamy po feriach, a zwycięzca odbierze nagrodę. Przy dźwiękach muzyki góralskiej, w otoczeniu turystycznych gadżetów młodzież klas turystycznych dzieliła się swoją wiedzą oraz zainteresowaniami z uczniami pozostałych kierunków. Impreza przebiegała prawidłowo i powinna zostawić dobre wspomnienia dla wszystkich tuż przed rozpoczęciem ferii.


Trzecie miejsce w Mistrzostwach Powiatu Zgierskiego w Piłce Koszykowej Dziewcząt
W poniedziałek 16 stycznia i we wtorek 17 stycznia, zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w Piłce Koszykowej Dziewcząt. Nasze uczennice zajęły trzecie miejsce, pokonując w rozgrywkach grupowych, zgierski "Ekonomik" ponad 30 punktami oraz zespół LO Głowno, który oddał mecz walkowerem. Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce w grupie. W półfinale nasze dziewczyny trafiły na drużynę LO im Kopernika, z którym przegrały. Należy zaznaczyc, że drużyna LO wygrała mistrzostwa. W meczu o trzecie miejsce, nasza drużyna wygrała bez problemów z ZSZ Głowno, przewagą 30 punktów. W skład reprezentacji wchodziły: Anna Walczak, Anna Kaczmarek, Marlena Ziąbka, Magdalena Kaczorowska, Grażyna Krakowiak, Magdalena Justyn (wszystkie dziewczyny są uczennicami klasy ITEH), Martyna Borowska, Katarzyna Włazińska (obie z klasy ITO).

18 stycznia w środę rozegrano także, Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w Piłce Koszykowej Chłopców. Panowie jednak, nie uzyskali tak dobrego wyniku jak nasze dziewczyny, zajmując tylko drugie miejsce w grupie, pokonując drużynę SLO Traugut 40 punktami i przegrywając z ZSZ Zgierz 10 punktami, co dało tym drugim, awans do dalszej fazy rozgrywek. W naszej drużynie grali: Dominik Bogutczak IIITI, Patryk Wlczak i Sebastian Szulc z IITM, Paweł Panek z IIITM, Damian Bobrowski i Łukasz Piasecki z IITI, Wojciech Walczak z IIITEH, Balcerek Robert IV TE.


W Intermarche
W dniach 17.01 i 24.01 odbyły się wycieczki przedmiotowe dla klasy 3 Technikum w zawodzie technik handlowiec do Intermarche w Aleksandrowie Ł. celem zapoznania się z procesem rozbioru mięsa wieprzowego i wołowego oraz produkcji kiełbas i wędzonek. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wycieczek.


Szkolny turniej tenisa stołowego chłopców
Dnia 04.01.2012 został rozegrany szkolny turniej tenisa stołowego chłopców. W turnieju udział wzięło 15 zawodników. Na uwagę zasługuje fakt, że w turnieju na równi z chłopakami, walczyły dwie uczennice naszej szkoły: Grażyna Kaczmarek i Ewa Bodnar. Najlepszym zawodnikiem w roku szkolnym 2011/2012 został Damian Bobrowski z klasy IITI. Walka o drugie miejsce, była zacięta i wyrównana. Niespodzianką było to, że drugie miejsce zdobyli, trzej uczniowie: Korab Damian i Bieryło Marcin z klasy IITM i Bogutczak Dominik z klasy IIITI. Trzecie miejsce, zajął Patryk Walczak z klasy IITM.


W klimacie Dixieland
W dniu 20 grudnia 2011 r. w naszej szkole odbył się koncert w klimacie ubiegłego wieku. W hali sportowej zabrzmiała muzyka dixielandowa. Wprawiła ona obecnych w przedświąteczny i karnawałowy nastrój. Dixieland to tradycyjnt styla jazzu białych murzynów powstały jako naśladownictwo murzyńskiego stylu nowoorleańskiego. Młodzież miała okazję wysłuchania kilku utworów muzycznych oraz wzięcia udziału w konkursach. Wymagały one odwagi i poczucia humoru, ale chętnych nie zabrakło. W skład tercetu wchodzili Hanusz Kowalczyk - klawisze i prowadzenie, Grzegorz Zborowski - trąbka, Michał Obojek - saksofon. Najbardziej zadowoleni byli ci, którzy choć trochę słyszą lub grają. Pytanie do internautów - co to jest kazue? Nasi wiedzą :-)


AKADEMIA MŁODYCH TWÓRCÓW
15 grudnia pięciu uczniów z 3TI wraz z opiekunem Martą Warnowską uczestniczyli w IX konferencji Informatycznej Akademii Młodych Twórców i Regionalnego Centrum Inowacji. Uczniowie wysłuchali wielu ciekawych wykładów np.: Niekonwencjonalne metody zarządzania projektami programistycznymi, HTML5.0, Nowoczesne technologie bezprzewodowe, Zabezpieczenia sieci WI-FI. Po części wykładowej wzięli udział w zajęciach praktycznych w pracowni ROBOTÓW PRZEMYSŁOWYCH. Mieli okazję programować roboty warte około 250000 każdy, których precyzja ustawienia musi się zgadzać co do milimetra... Zachęcamy do udziału w przyszłorocznych warsztatów.


Zwiedzanie łódzkiej fabryki DELL'a
W dniu 9 grudnia klasa 3TI, a 16 grudnia klasa 4TI ramach zajęć specjalizacji odbyła wycieczkę do łódzkiej fabryki DELL-a. W ramach spotkania uczniowie poznali krótką historią DELL'a oraz łódzkiej fabryki, obszarem i zakresem działania, zostali zachęcani do nauki języka angielskiego jako bazę dobrej pracy w branży informatycznej. Spotkali się także z pracownikiem działu HR, który zapoznał ich z możliwościami pracy w łódzkiej fabryce. A na deser wycieczka po hali produkcyjnej, na której widzieli linie produkcyjne i różne ciekawe produkty np. serwery z pamięcią 16TB czy marzenie miłośników gier komputer Alienware™ Aurora™ wyposażony w dwie karty graficzne. Teraz czekają tylko na bardzo bogatego Mikołaja...


"STASZIC" DZIECIOM
Wolontariuszki z kl. II TEM, które co sobota odwiedzają Dom Dziecka w Grotnikach, zrobiły maluchom mikołajkową niespodziankę. Podarowały im grę "wygibajtus" i słodycze. Dzieciaki szalały z radości i chętnie angażowały się w nową zabawę. A wszystko to dzięki naszym Mikołajkom, podczas których wolontariusze sprzedawali swoje wypieki i zebrali kwotę 80 zł.

(c) Progreskom 2006