↑ Powrót do Praktyki w Londynie

Wyjazdy

Uczniowie w Londynie – I grupa 20170825_143733

 

W dniach 13-26 sierpnia grupa uczniów z obecnych klas drugich, trzecich i czwartych naszego technikum uczestniczyła w projekcie „ Praktyka czyni mistrza” w całości finansowanego ze środków unijnych, w ramach którego spędzili dwa tygodnie w Londynie, odbywając praktyki w angielskich firmach, szlifując swoją znajomość języka angielskiego i zwiedzając miasto. Uczniowie zakwaterowani byli u angielskich rodzin, w 2-4 osobowych grupach. Mieli zapewnione śniadania i kolacje, a dnie spędzali pracując w firmach z różnych branż – od organizacji charytatywnych, przez takie zajmujące się wydarzeniami sportowymi, po wielkie korporacje technologiczne. Praktyki te stawiały przed uczniami wiele wyzwań związanych ze studiowanymi przez nich kierunkami – informatyką, ekonomią i handlem. W weekendy uczniowie, wraz z nauczycielami, wybierali się na zwiedzanie miasta, mając okazję zobaczyć m.in. takie atrakcje turystyczne jak: Big Ben, Pałac Buckingham i London Eye, a także odwiedzić słynne muzeum figur woskowych Madame Tussaud’s.

 

Uczniowie w Londynie – II grupa 20171020_112131

 

W dniach 15-28 października kolejna grupa uczniów z obecnych klas drugich, trzecich i czwartych naszego technikum uczestniczyła w projekcie „Praktyka czyni mistrza” w całości finansowanego ze środków unijnych, w ramach którego spędzili dwa tygodnie w Londynie, odbywając praktyki w angielskich firmach, szlifując swoją znajomość języka angielskiego i zwiedzając miasto. Uczniowie zakwaterowani byli u angielskich rodzin, w 2-4 osobowych grupach. Mieli zapewnione śniadania i kolacje, a dnie spędzali pracując w firmach z różnych branż – od organizacji charytatywnych, przez takie zajmujące się wydarzeniami sportowymi, po wielkie korporacje technologiczne. Praktyki te stawiały przed uczniami wiele wyzwań związanych ze studiowanymi przez nich kierunkami – informatyką, ekonomią i handlem. W weekendy uczniowie, wraz z nauczycielami, wybierali się na zwiedzanie miasta, mając okazję zobaczyć m.in. takie atrakcje turystyczne jak: Big Ben, Pałac Buckingham i London Eye, a także odwiedzić słynne muzeum figur woskowych Madame Tussaud’s. 

 

20180318_111218Nauczyciele w Londynie

 

W dniach 18.03.- 24.03.2018 dziesięcioro nauczycieli naszej szkoły wzięło udział w tygodniowych praktykach zawodowych w Londynie w ramach projektu „Praktyka czyni mistrza”. Nauczyciele pracowali w: szkołach językowych, hotelach, placówkach handlowych oraz instytucjach kulturowo – edukacyjnych, a mieszkali u rodzin goszczących. Tygodniowy pobyt w Londynie pozwolił bliżej poznać realia życia w metropolii oraz jej wielokulturowość, a przede wszystkim przyczynił się do podniesienia kompetencji zawodowych nauczycieli.