↑ Powrót do Praktyki w Londynie

News

Projekt w mediach

http://aleksandrow-lodzki.pl/aleksandrowski-flesz-19-02-2019/

 

 

Londyn 201920190224_111702

 

Pierwszy wyjazd do Wielkiej Brytanii w ramach projektu "Praktyki w Londynie" już za nami. Spędziliśmy w Londynie dwa tygodnie od 17.02 do 02.03. Był to czas pełen emocji, obowiązków, ale przede wszystkim niezapomnianych wrażeń. Odbywaliśmy praktyki w angielskich firmach i wykonywaliśmy zadania zgodne z profilem kształcenia. Gościliśmy u londyńskich rodzin, dzięki czemu mogliśmy "podejrzeć", jak wygląda codzienne życie mieszkańców stolicy Wielkiej Brytanii. Weekend i czas wolny od pracy spędzaliśmy na zwiedzaniu tego wspaniałego miasta. Zwiedziliśmy m.in. muzeum figur woskowych Madame Tussauds, zobaczyliśmy Pałac Buckingham, Pałac Westminsterski, budynki rządowe, siedzibę Scotland Yardu, Plac Trafalgar, a także podziwialiśmy wspaniałą panoramę miasta z London Eye. Czas spędzony w Londynie pozwolił nam na rozwinięcie umiejętności zawodowych i interpersonalnych, poszerzenie horyzontów, a przede wszystkim na udoskonalenie języka angielskiego.

 

2018-06-20, project manager

Podsumowanie projektukrs_0979

Projekt "Praktyka czyni mistrza" dobiega końca. W związku z tym 15 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie projektu. W uroczystości wzięli udział uczestnicy projektu oraz delegacje uczniów i nauczycieli z innych szkół. Uczestnicy projektu podzielili się swoimi doświadczeniami i wrażeniami z praktyki w Londynie. Opowiadali o pracy, rodzinach goszczących, podróży i zwiedzaniu Londynu. Zebrani mieli możliwość obejrzenia zdjęć i filmów z pobytu w Londynie. Wszyscy uczestnicy projektu "Praktyka czyni mistrza" otrzymali dokument Europass Mobilność, poświadczający zdobyte kwalifikacje. Po zakończeniu uroczystości uczestnicy projektu i zaproszeni goście udali się na poczęstunek. Jeden projekt się kończy, ale już w październiku rusza kolejny "Praktyki w Londynie", co nas bardzo cieszy.

 

Zebranie

Uwaga! 09 maja (wtorek) o godz.18.00 w sali 1c odbędzie się zebranie informacyjne dla rodziców i uczniów, którzy wyjeżdżają na praktyki do Londynu w sierpniu. 06 czerwca (wtorek) o godz. 18.00 również w sali 1c odbędzie się zebranie dla rodziców i uczniów wyjeżdżających na praktyki w październiku. Obecność wszystkich uczniów wraz z rodzicami obowiązkowa!

 

Zakwalifikowani

Praktyki zawodowe w Londynie w ramach projektu "Praktyka czyni mistrza" ze względów organizacyjnych realizowane będą w dwóch terminach. Listy nazwisk uczestników zakwalifikowanych do projektu z podziałem na dwie grupy – wyjeżdżających 13.08.2017r. i 15.10.2017 r.są dostępne w szkole.

 

Rozmowa kwalifikacyjna

Drodzy Uczniowie,
W dniach 8, 10 oraz 15.03. 2017r. odbędzie się kolejny etap rekrutacji do projektu „Praktyka czyni mistrza” – rozmowa kwalifikacyjna. Rozmowa przeprowadzona będzie zarówno w języku polskim jak i angielskim. Ocenianiu podlegać będą: poprawność językowa, spójność, płynność wypowiedzi oraz adekwatne odniesienie się i rozwinięcie kwestii poruszonych w pytaniach.

*Przypominamy o stosownym stroju.

 

List intencyjny

Uczniowie, którzy zgłosili się do udziału w projekcie „Praktyka czyni mistrza” są zobowiązani do napisania listu intencyjnego (w języku  polskim) i dostarczenia go do sekretariatu szkoły do dnia 14 lutego 2017 r. (wtorek). Adresatem listu jest Komisja Rekrutacyjna do rojektu „Praktyka czyni mistrza”. List nie może być dłuższy niż 1 strona formatu A4 (czcionka Times New Roman, wielkość czcionki 12).

 

Test

Drodzy Uczniowie, 07.02.2017 (wtorek) o godz. 15.30 i 16.30 odbędzie się pierwszy etap rekrutacji uczestników praktyk zawodowych w Londynie. Waszym zadaniem będzie napisanie testu z języka angielskiego.

 

Zgłoszenia do projektu

Chętni do udziału w projekcie „Praktyka Czyni Mistrza” (praktyki w Londynie) proszeni są o zapoznanie się z regulaminem naboru, regulaminem uczestnictwa w projekcie oraz wypełnienie formularza zgłoszeniowego do projektu. Wypełniony formularz należy dostarczyć do 13 stycznia do Pań Anny Kępki, Katarzyny Klocek, Aleksandry Rogulskiej lub sekretariatu. Pliki można pobrać z naszej strony http://www.alestaszic.edu.pl/praktyki_w_londynie/

 

YES, YES, YES!!!

Udało się, jedziemy do Londynu!!!!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie ze środków unijnych i w latach 2016 – 2018 będziemy realizować projekt pt.: „ Praktyka czyni mistrza”. Co to oznacza? Uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość odbycia dwutygodniowych praktyk w Londynie w firmach o profilach zgodnych z kierunkiem kształcenia. Koszty podróży, zakwaterowania, pobytu, wyżywienia zostaną sfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Kochani, zdobędziecie doświadczenie zawodowe, poznacie nowych ludzi, podszlifujecie język i zwiedzicie stolicę Wielkiej Brytanii!!! W ramach projektu przewidziany jest również udział kadry pedagogicznej w tygodniowym kursie szkoleniowym w Londynie, który pozwoli na rozwinięcie kompetencji zawodowych nauczycieli. JA więc do dzieła, ruszamy na podbój Europy!!P.S. Wszystkie informacje dotyczące projektu będziemy na bieżąco umieszczać na stronie szkoły.

 

 

WAŻNY KOMUNIKAT

Kontakt z administracją szkoły tylko za pośrednictwem poczty elektronicznej: sekretariat@alestaszic.edu.pl albo dziennika elektronicznego.

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

UCZNIOWIE

 • pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikajcie miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);

 • przerwa w funkcjonowaniu Waszej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;

 • odpowiedzialnie wykorzystajcie czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;

 • materiał zadany przez nauczyciela może być egzekwowany w formie przez niego ustalonej

 • szczególnie prosimy o pracę nad zadanym materiałem tych, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu maturalnego oraz zawodowego

Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

 • dziennik elektroniczny;

 • strona internetowa szkoły;

 • mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.

 • Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępnione są e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych

PAMIĘTAJCIE

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

 • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.

 • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos.

 • Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

 • Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

 • Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

 • Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

OK