↑ Powrót do Praktyki w Londynie

News

Projekt w mediach

http://aleksandrow-lodzki.pl/aleksandrowski-flesz-19-02-2019/

 

 

Londyn 201920190224_111702

 

Pierwszy wyjazd do Wielkiej Brytanii w ramach projektu "Praktyki w Londynie" już za nami. Spędziliśmy w Londynie dwa tygodnie od 17.02 do 02.03. Był to czas pełen emocji, obowiązków, ale przede wszystkim niezapomnianych wrażeń. Odbywaliśmy praktyki w angielskich firmach i wykonywaliśmy zadania zgodne z profilem kształcenia. Gościliśmy u londyńskich rodzin, dzięki czemu mogliśmy "podejrzeć", jak wygląda codzienne życie mieszkańców stolicy Wielkiej Brytanii. Weekend i czas wolny od pracy spędzaliśmy na zwiedzaniu tego wspaniałego miasta. Zwiedziliśmy m.in. muzeum figur woskowych Madame Tussauds, zobaczyliśmy Pałac Buckingham, Pałac Westminsterski, budynki rządowe, siedzibę Scotland Yardu, Plac Trafalgar, a także podziwialiśmy wspaniałą panoramę miasta z London Eye. Czas spędzony w Londynie pozwolił nam na rozwinięcie umiejętności zawodowych i interpersonalnych, poszerzenie horyzontów, a przede wszystkim na udoskonalenie języka angielskiego.

 

2018-06-20, project manager

Podsumowanie projektukrs_0979

Projekt "Praktyka czyni mistrza" dobiega końca. W związku z tym 15 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie projektu. W uroczystości wzięli udział uczestnicy projektu oraz delegacje uczniów i nauczycieli z innych szkół. Uczestnicy projektu podzielili się swoimi doświadczeniami i wrażeniami z praktyki w Londynie. Opowiadali o pracy, rodzinach goszczących, podróży i zwiedzaniu Londynu. Zebrani mieli możliwość obejrzenia zdjęć i filmów z pobytu w Londynie. Wszyscy uczestnicy projektu "Praktyka czyni mistrza" otrzymali dokument Europass Mobilność, poświadczający zdobyte kwalifikacje. Po zakończeniu uroczystości uczestnicy projektu i zaproszeni goście udali się na poczęstunek. Jeden projekt się kończy, ale już w październiku rusza kolejny "Praktyki w Londynie", co nas bardzo cieszy.

 

Zebranie

Uwaga! 09 maja (wtorek) o godz.18.00 w sali 1c odbędzie się zebranie informacyjne dla rodziców i uczniów, którzy wyjeżdżają na praktyki do Londynu w sierpniu. 06 czerwca (wtorek) o godz. 18.00 również w sali 1c odbędzie się zebranie dla rodziców i uczniów wyjeżdżających na praktyki w październiku. Obecność wszystkich uczniów wraz z rodzicami obowiązkowa!

 

Zakwalifikowani

Praktyki zawodowe w Londynie w ramach projektu "Praktyka czyni mistrza" ze względów organizacyjnych realizowane będą w dwóch terminach. Listy nazwisk uczestników zakwalifikowanych do projektu z podziałem na dwie grupy – wyjeżdżających 13.08.2017r. i 15.10.2017 r.są dostępne w szkole.

 

Rozmowa kwalifikacyjna

Drodzy Uczniowie,
W dniach 8, 10 oraz 15.03. 2017r. odbędzie się kolejny etap rekrutacji do projektu „Praktyka czyni mistrza” – rozmowa kwalifikacyjna. Rozmowa przeprowadzona będzie zarówno w języku polskim jak i angielskim. Ocenianiu podlegać będą: poprawność językowa, spójność, płynność wypowiedzi oraz adekwatne odniesienie się i rozwinięcie kwestii poruszonych w pytaniach.

*Przypominamy o stosownym stroju.

 

List intencyjny

Uczniowie, którzy zgłosili się do udziału w projekcie „Praktyka czyni mistrza” są zobowiązani do napisania listu intencyjnego (w języku  polskim) i dostarczenia go do sekretariatu szkoły do dnia 14 lutego 2017 r. (wtorek). Adresatem listu jest Komisja Rekrutacyjna do rojektu „Praktyka czyni mistrza”. List nie może być dłuższy niż 1 strona formatu A4 (czcionka Times New Roman, wielkość czcionki 12).

 

Test

Drodzy Uczniowie, 07.02.2017 (wtorek) o godz. 15.30 i 16.30 odbędzie się pierwszy etap rekrutacji uczestników praktyk zawodowych w Londynie. Waszym zadaniem będzie napisanie testu z języka angielskiego.

 

Zgłoszenia do projektu

Chętni do udziału w projekcie „Praktyka Czyni Mistrza” (praktyki w Londynie) proszeni są o zapoznanie się z regulaminem naboru, regulaminem uczestnictwa w projekcie oraz wypełnienie formularza zgłoszeniowego do projektu. Wypełniony formularz należy dostarczyć do 13 stycznia do Pań Anny Kępki, Katarzyny Klocek, Aleksandry Rogulskiej lub sekretariatu. Pliki można pobrać z naszej strony http://www.alestaszic.edu.pl/praktyki_w_londynie/

 

YES, YES, YES!!!

Udało się, jedziemy do Londynu!!!!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie ze środków unijnych i w latach 2016 – 2018 będziemy realizować projekt pt.: „ Praktyka czyni mistrza”. Co to oznacza? Uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość odbycia dwutygodniowych praktyk w Londynie w firmach o profilach zgodnych z kierunkiem kształcenia. Koszty podróży, zakwaterowania, pobytu, wyżywienia zostaną sfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Kochani, zdobędziecie doświadczenie zawodowe, poznacie nowych ludzi, podszlifujecie język i zwiedzicie stolicę Wielkiej Brytanii!!! W ramach projektu przewidziany jest również udział kadry pedagogicznej w tygodniowym kursie szkoleniowym w Londynie, który pozwoli na rozwinięcie kompetencji zawodowych nauczycieli. JA więc do dzieła, ruszamy na podbój Europy!!P.S. Wszystkie informacje dotyczące projektu będziemy na bieżąco umieszczać na stronie szkoły.

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do odbioru

 

 

 

świadectw dojrzałości

 

 

 

od dnia 09.07.2024 r.

 

 

 

od godziny 11.00

OK