«

»

Kwi 23

Jagoda finalistką!

Uczennica naszej szkoły, Jagoda Wielińska z klasy 3 TRT została finalistką Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Tematem przewodnim tegorocznej, VIII edycji Olimpiady było „Turystyka i zdrowie”. W etapie okręgowym wzięło udział około 200 uczestników z całej Polski. Należało rozwiązać test złożony z 40 pytań oraz wykonać zadanie praktyczne, opracować program i kalkulację imprezy turystycznej.

W finale znalazło  się 28 osób. Etap ten składał się z eliminacji i finału. Pierwsza część eliminacji polegała na rozwiązaniu testu, w drugiej uczestnicy przedstawiali przygotowaną wcześniej  prezentację multimedialną – oferty turystycznej związanej z tematem przewodnim Olimpiady.

Finał polega na opracowaniu programu jednodniowej wycieczki po wybranym mieście lub regionie turystycznym Europy, na podstawie materiałów przygotowanych przez organizatorów.

Finaliści Olimpiady Wiedzy o Turystyce są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje TG.14 i TG.15 w zawodzie technik obsługi turystycznej.

Gratulujemy!

1618486412059 1618486412067

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZAPISZ SIĘ DO NAS 🙂

 

 

lodzkie.edu.com.pl

OK