»

Lis 20

II miejsce w X Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty w Głownie

16 listopada 2019 roku w Miejskiej Hali Widowiskowo-Sportowej w Głownie odbył się X Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty. Jak co roku nie zabrakło na nim reprezentacji kobiet z Aleksandrowa Łódzkiego. Tym razem panie wywalczyły wysokie II miejsce. Naszą szkołę reprezentowała pani Ewa Sobanty– kapitan zespołu, która otrzymała nagrodę najlepszej zawodniczki turnieju Z rąk pana Antoniego Smolarka- laureata Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego- pani Ewa Sobanty otrzymała również indywidualną nagrodę Fair Play.

Klasyfikacja kobiet:
I miejsce drużyna z Rawy Mazowieckiej
II miejsce drużyna z Aleksandrowa Łódzkiego
III miejsce drużyna Tomaszowa Mazowieckiego

Podczas zakończenia 10. edycji turnieju Prezes Oddziału ZNP pani Marzena Kowalska przedstawiła wiele danych statystycznych, podsumowujących dotychczasowe turnieje. Wg nich wynika, że aleksandrowska reprezentacja kobiet, biorąc udział w dziewięciu turniejach:

• 5- krotnie zdobywała I miejsce (w 2012 r, 2013 r, 2016 r, 2017 r, 2018 r.)

• 4-krotnie – II miejsce (2011 r, 2014 r, 2015 r, 2019 r.)

• oraz 6- krotnie nasze zawodniczki otrzymywały nagrody MVP Turnieju (2012 r, 2016 r, 2018 r, 2019 r- Ewa Sobanty, 2013 r,)

W tym roku Aleksandrów Łódzki reprezentowały: Ewa Sobanty, Ewa Jakomulska, Anna Pietrzak, Aleksandra Górecka, Katarzyna Kochaniak, Agata Zawadzka, Agnieszka Kwiatkowska oraz Anetta Owczarek.

GRATULUJEMY PANIOM SUKCESÓW I ŻYCZYMY JAK NAJWIĘCEJ ZDROWIA, BY MOGŁY JAK NAJDŁUŻEJ NA TAK WYSOKIM POZIOMIE REPREZENTOWAĆ INSTYTUCJE OŚWIATOWE, W KTÓRYCH PRACUJĄ ORAZ NASZE MIASTO.

glowno-2019-2 glowno-2019-3 glowno-2019-4 glowno-2019

WAŻNY KOMUNIKAT

Kontakt z administracją szkoły tylko za pośrednictwem poczty elektronicznej: sekretariat@alestaszic.edu.pl albo dziennika elektronicznego.

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

UCZNIOWIE

• pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikajcie miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);

• przerwa w funkcjonowaniu Waszej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;

• odpowiedzialnie wykorzystajcie czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;

• materiał zadany przez nauczyciela może być egzekwowany w formie przez niego ustalonej

• szczególnie prosimy o pracę nad zadanym materiałem tych, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu maturalnego oraz zawodowego

Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

• dziennik elektroniczny;

• strona internetowa szkoły;

• mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.

• Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępnione są e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych

PAMIĘTAJCIE

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

• Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.

• Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos.

• Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

• Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

• Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

• Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.