»

Maj 23

Drzwi zawsze otwarte w „Staszicu”

W słoneczne środowe popołudnie 17 maja 2017 r. odbył się w naszej szkole piknik. Okazją do tego typu imprezy był „dzień otwarty”. Uczniowie i nauczyciele miło spędzali czas na patio szkoły. Piknikowi towarzyszyła oprawa muzyczna przygotowana przez  Wojciecha Pikułę z kl. III TI. Imprezę rozpoczął program artystyczny „Staszic Cheff” przygotowany przez kl. II TRH, II TI. Kolejnym punktem był występ chłopców z kl. I TI – lekcja polskiego na wesoło.

Podczas pikniku można było przekąsić dobrą kiełbaskę z grilla, napić się kawki,  spróbować ciasta. Na uczniów i gości odwiedzających szkołę czekały atrakcje: „granie na ekranie”, „graczomania”, „alepaznokcie”, „alefryzura”. W bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty twórcze. Uczniowie  robili  zakładki do książek techniką decoupage.  Uwagę gości przyciągnęło stanowisko informatyków na holu I piętra. Można było zaprojektować i wydrukować swoją wizytówkę. „Dzień otwarty” był również okazją do przeprowadzenia konkursu  plastycznego „Zaprojektuj torbę EKO” w ramach realizacji projektu ekologicznego „Żyj w zgodzie z naturą”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. W sali komputerowej chłopcy z kl. I TI i II TI  przeprowadzili krótkie szkolenie z programu Exel dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4.

Gości oprowadzali po szkole członkowie Samorządu Szkolnego. Na pytania dotyczące konkretnych zawodów odpowiadali nauczyciele przedmiotów zawodowych. O realizowanych w naszej szkole projektach unijnych można było dowiedzieć się od nauczycieli – koordynatorów.

Organizatorzy pikniku uważają imprezę za udaną. Było wesoło, głośno i twórczo.

Serdecznie podziękowania kierujemy do: pani Agnieszki Wolińskiej- Matczak, pani Jagody Siadul, pana Krzysztofa Świebody, pana Krzysztofa Burchackiego, pani Anny Białkowskiej-Pietrzak, pani Marty Warnowskiej, pana Mariusza Małkiewicza, pana Maurycego Nowaka, pana Krzysztofa Sameckego.

Bardzo dziękujemy młodzieży, która pomagała przygotować piknik.

Na wyróżnienie zasługują: Wiktor Piotrowski, Wioleta Michalczuk, Krzysztof Plichta, Sandra Stolarczyk, Katarzyna Kapusta, Piotr Marcinkowski, Krystian Janiak, Przemek Krysiak, Sławek Jabłoński, Justyna Wojciechowska, Kacper Pisarski, Adam Weres, Wojtek Pikuła, Julek Kaczmarek, Emilia Bartosz, Sylwia Grzelak, Mateusz Twardowski, Szymon Kulak, Damian Stefański, Sebastian Wojtczak, Natalia Smolarek, Mikołaj Bartoszek, Mateusz Stępień, Dominik Wodziński, Jakub Dudkiewicz, Kinga Borysewicz, Martyna Stodulska. Dziękujemy Annie Kwiatkowskiej, Mateuszowi Wojtyniakowi za domowe wypieki, a klasom II TI, I TI, I TR, II TRH, I TMI za zakupienie słodkości.